Sparingowo: PGE GKS Bełchatów przegrał z MKS-em Kluczbork

W środę pierwszy zespół PGE GKS-u Bełchatów przegrał w meczu kontrolnym z II-ligowym MKS-em Kluczbork 0:1. Z kolei młodsi zawodnicy Brunatnych pokonali Omegę Kleszczów.

Dla piłkarzy PGE GKS-u Bełchatów był to pierwszy w tym roku mecz sparingowy. Trener Kamil Kiereś w starciu z MKS-em Kluczbork do boju desygnował 22 zawodników i testował dwa ustawienia taktyczne. Jedyną bramkę w spotkaniu rozegranym w Kleszczowie strzelił Piotr Burski, który w 7. minucie gry pokonał Arkadiusza Malarza. [ad=rectangle] Bełchatowianie do końca spotkania próbowali odrobić straty, lecz okazje bramkowe zmarnowali między innymi Sebastian Olszar, Błażej Telichowski, Bartosz Ślusarski oraz Arkadiusz Piech. Z kolei zespół z Kluczborka tylko raz zagroził bramce Brunatnych, lecz wystarczyło to, by pokonać ekstraligowca.

W meczu tym w ekipie Brunatnych zabrakło Mateusza Maka, który wciąż przechodzi rehabilitację oraz przebywającego na Pucharze Azji Alexisa Norambueny. Z kolei drobnego urazu doznał Damian Szymański i do treningów ma on wrócić za trzy dni.

W środę rozegrano również mecz "młodego" PGE GKS Bełchatów, a rywalem tego zespołu była III-ligowa Omega Kleszczów. Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, a wszystko za sprawą Marcina Kabzińskiego, który w 6. minucie pokonał Pawła Lenarcika. W dalszej fazie meczu do głosu doszli bełchatowianie, którzy strzelili cztery gole, a ich autorami byli Paweł Zięba (dwie), Paweł Flaszka i Krystian Pałczyński.

PGE GKS Bełchatów - MKS Kluczbork 0:1 (0:1) 0:1 - Piotr Burski 7'

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Seweryn Michalski, Błażej Telichowski, Adam Mójta - Łukasz Wroński, Kamil Poźniak, Patryk Rachwał, Michał Mak - Sebastian Olszar, Bartosz Ślusarski.

II połowa: Emilijus Zubas - Piotr Witasik, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek - zymon Sawala, Grzegorz Baran - Pavel Komolov, Kamil Wacławczyk, Maciej Małkowski - Arkadiusz Piech.

Omega Kleszczów - PGE GKS Bełchatów 1:4 (1:2) 1:0 - Marcin Kabziński 6' 1:1 - Paweł Zięba 34' 1:2 - Paweł Flaszka 45' 1:3 - Krystian Pałczyński 50' 1:4 - Paweł Zięba 60'

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (31' Wiktor Baranowski) - Bartosz Turniak, Igor Górski, Michał Sitarz, Krystian Stolarczyk - Bartłomiej Kondracki, Bartłomiej Bartosiak - Paweł Zięba, Robert Dadok (31' Krystian Pałczyński), Andreja Prokić - Dawid Flaszka.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!