Sparingowo: Lech Poznań lepszy od Sparty Praga

W spotkaniu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii Lech Poznań ograł Spartę Praga 2:1. Bramki dla wicemistrza Polski zdobyli Kasper Hamalainen i Gergo Lovrencsics.

Od pierwszego gwizdka sędziego podopieczni Mariusza Rumaka prezentowali się lepiej i w 38. minucie objęli prowadzenie. Po dwójkowej akcji z Daylonem Claasenem Kasper Hamalainen wpadł w pole karne i ładnym technicznym uderzeniem pokonał golkipera rywala.

Drugiego gola dla Kolejorza wypracował Karol Linetty, który najpierw popisał się odbiorem, a następnie świetnie obsłużył Gergo Lovrencsicsa. Węgier nie miał problemów z trafieniem do siatki.

W 72. minucie swoją bramkę zdobyła też Sparta, gdy Lukas Julis zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła i zmusił Macieja Gostomskiego do kapitulacji strzałem z najbliższej odległości.

Lech zwyciężył ostatecznie 2:1, prezentując się dużo lepiej niż w piątkowej potyczce z Lokomotiwem Moskwa (1:3). Następny sparing ekipa Mariusza Rumaka rozegra w środę, a jej przeciwnikiem będzie FK Krasnodar.

Lech Poznań - Sparta Praga 2:1 (1:0) 1:0 - Kasper Hamalainen 38' 2:0 - Gergo Lovrencsics 57' 2:1 - Lukas Julis 72'

Skład Lecha: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora (73' Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz (73' Paulus Arajuuri), Marcin Kamiński (73' Manuel Arboleda), Barry Douglas (73' Luis Henriquez), Łukasz Trałka (73' Dimitrije Injac), Karol Linetty (73' Szymon Zgarda), Gergo Lovrencsics, Daylon Claasen (73' Dariusz Formella), Szymon Pawłowski (73' Mateusz Możdżeń), Kasper Hamalainen (73' Dawid Kownacki).