Super Lig: Polskie trio z Trabzonu w komplecie na boisku, asysta "Brozia"

W sobotnim spotkaniu 25. kolejki tureckiej Super Lig Trabzonspor pokonał 1:0 Kasimpasę. Po raz pierwszy w meczu ligowym w komplecie wystąpili Arkadiusz Głowacki oraz Paweł i Piotr Brożkowie, a asystę przy zwycięskim golu Jajy zanotował "Brozio".

Polskie trio zagrało już wspólnie w spotkaniu fazy grupowej Pucharu Turcji z Besiktasem Stambuł, ale w lidze trener Senol Gunes dopiero teraz zdecydował się na postawienie w komplecie na eks-wiślaków.

W 22. minucie Paweł Brożek, który skorzystał z przymusowej absencji Buraka Yilmaza, znalazł się na lewym skrzydle i znakomicie dograł piłkę w pole karne do Jajy. Brazylijczyk zgasił piłkę i pewnym strzałem tuż przy słupku zdobył dla Trabzonsporu bramkę na wagę kompletu punktów i powrotu na 1. miejsce w tabeli. Bordowo-niebiescy będą na ligowym szczycie przynajmniej do niedzielnego spotkania Fenerbahce Stambuł z Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka.

Głowacki i Piotr Brożek rozegrali pełne 90 minut. Paweł Brożek w 57. minucie został zmieniony przez Ceyhuna Gunselmana.

Trabzonspor - Kasimpasa SK 1:0 (1:0)

1:0 - Jaja 22'