Bundesliga: Kolonia zdeklasowała Hannover, udany powrót Peszki (wideo)

FC Koeln po golach Petita i Podolskiego oraz dwóch Novakovicia pokonało 4:0 niedawnego pogromcę Bayernu, Hannover 96. To szóste z rzędu domowe zwycięstwo drużyny Sławomira Peszki, który rozegrał 90 minut i spisał się na miarę oczekiwań.

Pierwsze minuty na RheinEnergieStadion nie były porywającym widowiskiem. Inicjatywę posiadali gospodarze, ale długo niewiele z niej wynikało. Sławomir Peszko pokazywał się do gry i próbował szybkich rajdów. Początkowo jego wysiłki gracze z Hanoweru bez większych problemów jednak neutralizowali.

Ekipa Mirko Slomki, która przed tygodniem zaaplikowała Bayernowi aż 3 gole, tym razem nie prezentowała się korzystnie w ofensywie. Najaktywniejszy był Jan Schlaudraff, którego strzały nie wywoływały jednak żadnego zagrożenia dla bramki Michaela Rensinga.

W 35. minucie tuż przed polem karnym gości sfaulowany został Lukas Podolski, do którego podawał "Peszkin". Z wolnego precyzyjnym i mocnym uderzeniem w długo róg popisał się doświadczony Armando Petit. Golkiper H96, Ron-Robert Zieler, choć był dobrze ustawiony, nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po przerwie przewaga Koziołków nie podlegała już dyskusji. Najpierw przed stratą bramki Hannover po strzale... Emanuela Pogatetza uratował instynktowną interwencją Florian Fromlowitz. W 59. minucie rezerwowy bramkarz Die Roten zatrzymał groźny strzał z dystansu Peszki. Nie miał jednak nic do powiedzenia, gdy Christian Clemens podał na wolne pole do "Poldiego", a kapitan Koeln ze spokojem trafił do siatki.

Hannover wciąż prezentował się bezbarwnie, a Kolonia nie ustawała w atakach. W 79. minucie Peszko na lewym skrzydle oszukał dwóch obrońców, sprytnie podał do Podolskiego, który dostarczył piłkę Milivoje Novakoviciowi w taki sposób, że Słoweńcowi wystarczyło dostawić nogę.

Wynik ustalił Novaković, który uderzając klatką piersiową wykorzystał dokładne dośrodkowanie Adila Chihi. Podopieczni Franka Schaefera rozegrali znakomite spotkanie, a jednym z najlepszych na murawie był Peszko, nowy-stary reprezentant Polski. Szóste z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością dało Kolonii awans na 10. miejsce w tabeli przed Schalke.

FC Koeln - Hannover 96 4:0 (1:0)

1:0 - Petit 36'

2:0 - Podolski 60'

3:0 - Novaković 79'

4:0 - Novaković 89'

Koeln: Rensing - Brecko, Mohamad, Pezzoni, Eichner - Petit, Jajalo (87' Makino) - Peszko, Podolski (84' Yabo), Clemens (63' Chihi) - Novaković.

Hannover: Zieler (52' Fromlowitz) - Cherundolo, Haggui, Pogatetz, Schulz - Carlitos (63' Stoppelkamp), Schmiedebach, Stindl, Rausch - Schlaudraff (85' Chahed), Abdellaoue.

Żółte kartki: Haggui, Schulz, Cherundolo (Hannover).