Szczęście sprzyja lepszym- komentarze po meczu PGE GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław

GKS Bełchatów przegrał na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 0:1. Pomeczowa konferencja prasowa po tym spotkaniu przebiegła w sposób niecodzienny. Pierwszy na sali konferencyjnej pojawił się trener gości, a kilka minut później szkoleniowiec GKS-u.

Orest Lenczyk trener Śląska Wrocław: Zdobyliśmy bramkę, później walczyliśmy o utrzymanie tego wyniku. Jeżeli pomogło szczęście to podobno szczęście sprzyja lepszym. W tym meczu liczyły się 3 punkty. Z pewnością jadąc tutaj uważałbym, że remis byłby dobrym rezultatem to dzisiaj mogę powiedzieć, że zwycięstwo będzie miało podwójne znaczenie jeżeli następny mecz z Górnikiem Zabrze u siebie wygramy. Szacunek dla zawodników za to, że wywalczyli punkty, bo to nie był mecz umiejętności wirtuozostwa piłkarzy, ale była twarda walka niemal o każdą piłkę. Nie wiem czy dowieźli wynik do końca, ale liczy się to co się strzeli, z tyłu się nie straciło. Podróż do Wrocławia będzie przyjemna.

Maciej Bartoszek trener GKS Bełchatów: Twierdza Bełchatów została dzisiaj pokonana. Prawda jest taka, że przegraliśmy mecz, którego nie mieliśmy prawa przegrać. Przegraliśmy spotkanie na własne życzenie. Nie tak miała wyglądać nasza druga połowa. Mieliśmy grać konsekwentnie, a niestety w drugiej połowie straciliśmy konsekwencję w środku pola i to co dobrze funkcjonowało w pierwszej połowie już na początku drugiej połowy zaczęło stwarzać nam problemy. Chcieliśmy na siłę, szybko zdominować przeciwnika. Nie wiem, na gorąco trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Straciliśmy jedną bramkę, dopuściliśmy do sytuacji do której nie powinniśmy dopuścić. Następnie przez drugą połowę waliliśmy głową w mur. Może gdybyśmy oddawali więcej strzałów to ten mur w którymś miejscu by pękł, ale tych strzałów też nie było tyle ile powinno być.