LE: Zwycięstwo oraz remis przeciwników Ruchu Chorzów i Wisły Kraków

We wtorek swoje ligowe spotkania rozegrali rywale polskich zespołów w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Zwycięstwo odniósł Szachtior Karaganda, który w I rundzie zmierzy się z Ruchem Chorzów. Natomiast FK Szawle - przeciwnik krakowskiej Wisły w II rundzie wstępnej - zanotował remis.

Szachtior gościł na własnym terenie Kajrat Ałmaty i pokonał 10. zespół ligi kazachskiej 1:0 po golu zdobytym dopiero w 90. minucie gry przez Andrieja Finonczenko. Po 17 kolejkach Szachtior plasuje się na 3. pozycji w tabeli ze stratą 5 punktów do liderującego Toboła Konstanaj.

Ruch zmierzy się z Szachtiorem 1 i 8 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Kazachstanie. W razie awansu do kolejnej fazy na Niebieskich czeka maltański FC Valletta.

Z kolei rywal wicemistrzów Polski zremisował przed własną publicznością z zamykającą tabelę ligi litewskiej drużyną Atletasu Kowno. W 12. minucie goście objęli prowadzenie po golu Vaidasa Macianskisa. Wyrównanie dla podopiecznych Deivisa Kančelskisa uzyskał w 80. minucie Mantas Kuklys. Po 14 rozegranych meczach drużyna z Szawli zajmuje 7. pozycję w lidze.

Biała Gwiazda zagra dwumecz z FK Szawle w dniach 15 i 22 lipca. Pierwszy mecz rozegrany zostanie na Litwie.