Demolka w Serie A. Zespół Nicoli Zalewskiego na kolanach

PAP/EPA / Claudio Giovannini / Mecz Serie A: ACF Fiorentina - AS Roma

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo ACF Fiorentiny z AS Romą. Drużyna Nicoli Zalewskiego została zdemolowana 1:5. Reprezentant Polski był zmiennikiem już w pierwszej połowie.

ACF Fiorentina przystąpiła do zdecydowanego ataku już na początku meczu. Moise Kean dostał podanie w pole karne od Lucasa Beltrana i pokonał strzałem po ziemi Milego Svilara. W takich okolicznościach rozpoczęło się demolowanie AS Romy, które zakończyło się trafieniem na 5:1. W meczu pucharowiczów z Serie A gospodarze zagrali zdecydowanie skuteczniej niż rzymianie.

W 17. minucie Lucas Beltran trafił w środek bramki z rzutu karnego i było to jedyne trafienie Violi, na które AS Roma odpowiedziała. Manu Kone na krótko zwiększył nadzieję Giallorossich na zapunktowanie. Na krótko, ponieważ w 41. minucie Moise Kean uderzył z bliska do siatki na 3:1, odzyskując dwubramkowe prowadzenie dla Fiorentiny.

Fiorentina dorzuciła jeszcze dwa gole do okazałej przewagi w drugiej połowie. Edoardo Bove przypomniał o sobie poprzedniemu klubowi strzałem na 4:1 na zakończenie szybkiego ataku. Bramka na 5:1 była z kolei samobójczą Matsa Hummelsa. Niemiec w 66. minucie wszedł na boisko za Paulo Dybalę i już w 71. minucie zachował się nieszczęśliwie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Zmiennikiem w tym meczu był również Nicola Zalewski. Już w pierwszej połowie zastąpił Angelino, a Ivan Jurić chciał ożywić ofensywę AS Romy za sprawą wprowadzenia reprezentanta Polski. Za wiele to nie wniosło, a jakby nieszczęść Giallorossich było jeszcze mało, to od 65. minuty grali w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Mario Hermoso.

ACF Fiorentina - AS Roma 5:1 (3:1)
1:0 - Moise Kean 9'
2:0 - Lukas Beltran (k.) 17'
2:1 - Manu Kone 39'
3:1 - Moise Kean 41'
4:1 - Edoardo Bove 52'
5:1 - Mats Hummels (sam.) 71'

Fiorentina: David De Gea - Robin Gosens, Luca Ranieri, Pietro Comuzzo, Dodo - Edoardo Bove (66' Riccardo Sottil), Yacine Adli (74' Lucas Martinez Quarta), Danilo Cataldi (56' Amir Richardson) - Lucas Beltran (66' Christian Kouame), Andrea Colpani - Moise Kean (74' Jonathan Ikone)

Roma: Mile Svilar - Mario Hermoso, Evan Ndicka, Gianluca Mancini (46' Tommaso Baldanzi) - Angelino (32' Nicola Zalewski), Bryan Cristante (32' Manu Kone), Niccolo Pisilli, Zeki Celik - Lorenzo Pellegrini, Paulo Dybala (66' Mats Hummels) - Artem Dowbyk

Żółte kartki: Ranieri, Kean (Fiorentina) oraz Mancini, Pisilli, Kone, Hermoso (Roma)