Klub Polaków podniósł się po niedawnej wpadce

Instagram / Karol Linetty / Karol Linetty w barwach Torino FC

Torino FC, z Sebastianem Walukiewiczem i Karolem Linettym w podstawowym składzie zwyciężyło 1:0 z Como w meczu Serie A. W piątek po komplet punktów sięgnęło również Udinese Calcio.

Torino FC ponownie zagrało z przeciwnikiem z dołu tabeli. Poprzednia taka konfrontacja z Cagliari Calcio zakończyła się dużym niepowodzeniem. Pomimo gola Karola Linettego drużyna z Turynu poniosła porażkę 2:3. Tym razem Granata mogła wykorzystać atut własnego stadionu, a jej przeciwnikiem był beniaminek z Como.

W podstawowym składzie w piątek wyszli Sebastian Walukiewicz i Karol Linetty z opaską kapitana Torino na ręce. Ten drugi już w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę. Nie jednak Linetty, a Walukiewicz opuścił boisko w przerwie, a jego zmiennikiem był Mergim Vojvoda. Toro szukało sposobu na rozstrzygnięcie meczu i w 75. minucie padł gol na 1:0 zmiennika Alieu Njie. Stało się to po zejściu Karola Linettego w 65. minucie.

Udinese Calcio potrzebowało kompletu punktów, żeby ugruntować pozycję w czołówce ligi włoskiej. Przeciwnikiem podopiecznych Kosty Runjaicia było Cagliari. Zespół z Sardynii złapał ostatnio odrobinę wiatru w żagle i miało za sobą serię czterech meczów ligowo-pucharowych bez porażki.

Udinese grało w przewadze od 30. minuty, co potrafiło dość szybko potwierdzić golem Lorenzo Lucci. Reprezentant Włoch główkował prosto do bramki po dośrodkowaniu Hassane'a Kamary. Po przerwie zespół Runjaicia dołożył jeszcze gola na 2:0 uderzeniem Keinana Davisa. W ten sposób odniósł zasłużone zwycięstwo.

Mateusz Wieteska został na ławce rezerwowych w Cagliari.