Zieliński skradł show w hicie Serie A. Włosi zgodni ws. występu Polaka

Getty Images / Stefano Guidi / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

To był niezapomniany dzień dla Piotra Zielińskiego. Polak strzelił dwa gole w hitowym meczu z Juventusem (4:4) i przez wielu dziennikarzy został wybrany najlepszym zawodnikiem Interu Mediolan.

To były szalone derby Włoch z udziałem Interu Mediolan i Juventusu FC. Piłkarze obu drużyn stworzyli znakomite widowisko, w którym padło osiem bramek i ostatecznie skończyło się wynikiem 4:4. Jednym z bohaterów był Piotr Zieliński.

Polak po raz pierwszy w tym sezonie Serie A wyszedł w pierwszym składzie i zastąpił kontuzjowanego Hakana Calhanoglu. Trenerowi Simone Inzaghiemu odpłacił się dwoma golami, które strzelił po rzutach karnych. 30-latek opuścił boisko w 63. minucie, gdy Inter prowadził 4:2, a kibice zgotowali mu owację na stojąco.

Jak reprezentanta Polski oceniły włoskie mediach? W wielu portalach to Zieliński otrzymał najwyższą notę spośród wszystkich graczy Interu. Najczęściej przy jego nazwisku jest ocena 7,5.

"Nie jest jeszcze gotowy do gry od początku do końca, co jest jedynym wytłumaczeniem zmiany w drugiej połowie. Drużyna funkcjonowała zgodnie z jego dyrektywami" - czytamy na stronie tuttomercatoweb.com.

"W pełni zastąpił Calhanoglu, nawet przy wykonywaniu rzutów karnych. Dwukrotnie bez wahania pokonał Di Gregorio" - komentuje virgilio.it.

W niektórych portalach nasz rodak otrzymał notę 7. Nigdzie jednak nie zszedł poniżej tego poziomu, co tylko świadczy o jego bardzo dobrym występie.

"Zastępował Calhanoglu, ale ma wyraźnie inną charakterystykę, bo jest bardziej dynamiczny. Był bezlitosny przy rzutach karnych i strzelił dwa gole w pierwszej połowie" - podsumowuje 90min.com.

Piotr Zieliński w tym sezonie rozegrał osiem meczów we wszystkich rozgrywkach klubowych. W niedzielę strzelił swoje pierwsze bramki w barwach Interu.