Imponujące! Legia Warszawa pobiła rekord

PAP / Leszek Szymański / Wojciech Frączek/X / zawodnicy Legii Warszawa / wpis na X-ie

Legia Warszawa po czwartkowym wieczorze ma powody do dumy. Zwycięstwo nad FK TSC Backą Topola pozwoliło wyśrubować pewien rekord. Pod względem liczby kolejnych wygranych w meczach wyjazdowych w europejskich pucharach nie ma lepszej polskiej drużyny.

Zgodnie z przewidywaniami, to był spacerek dla Legii Warszawa. W drugiej kolejce Ligi Konferencji stołeczna drużyna mierzyła się na wyjeździe z FK TSC Backą Topola. Od początku spotkanie układało się po myśli przyjezdnych.

Legię na prowadzenie w 11. minucie wyprowadził Bartosz Kapustka. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył Luquinhas, a wynik meczu ustalił Kacper Chodyna. Wygrana trzybramkową przewagą przyszła bez większego wysiłku.

Ciekawą rzecz po spotkaniu zauważył Wojciech Frączek. Przedstawiciel TVP Sport przytoczył statystyki, które dają powody do dumy kibicom i zawodnikom Legii. Ciekawostką podzielił się w mediach społecznościowych.

"Legia Warszawa pobiła swój klubowy rekord, a zarazem rekord polskich klubów w europejskich pucharach, liczby kolejnych wyjazdowych wygranych, który od dzisiaj (24 października, przyp. red.) wynosi 4" - napisał na platformie X.

Na ten rezultat składają się: ostatnia wygrana z FK TSC Backą Topola (3:0), pokonanie KF Drity Gnjilane (1:0), zwycięstwo nad Broendby IF (3:2) oraz triumf z Caernarfon Town FC (5:0). Wszystkie mecze dotyczą tegorocznej edycji Ligi Konferencji (łącznie z rundami kwalifikacyjnymi).

Najbliższą okazję do poprawienia tego wyniku i dobicia do pięciu wygranych meczów w europejskich pucharach na wyjeździe "Wojskowi" będą mieli 28 listopada. Tego dnia Legia zmierzy się z Omonią Nikozja.