Blamaż znanej reprezentacji. Przegrali aż 0:5

Getty Images / Ramsey Cardy/Sportsfile  / Na zdjęciu: Irlandia Północna rozbiła Bułgarię w meczu Ligi Narodów
Getty Images / Ramsey Cardy/Sportsfile / Na zdjęciu: Irlandia Północna rozbiła Bułgarię w meczu Ligi Narodów

Kilku zawodników z polskich klubów wystąpiło we wtorkowych meczach Ligi Narodów, ale raczej żaden z nich nie będzie zadowolony. Bułgaria z Simeonem Petrowem w składzie przegrała z Irlandią Północną aż 0:5.

Simeon Petrow nie ma łatwych chwil w Śląsku Wrocław (ostatnie miejsce w PKO Ekstraklasie), w dodatku wróci do klubu po sromotnym laniu od Irlandii Północnej. Bułgaria przegrała w Belfaście aż 0:5, a 24-letni obrońca rozegrał całe spotkanie.

Bohaterem meczu został Isaac Price, autor hat-tricka.

W innym spotkaniu tej grupy Białoruś zremisowała 1:1 z Luksemburgiem. Napastnik Korony Kielce Jiegwienij Szykawka znalazł się w wyjściowym składzie i grał do 89. minuty, ale nie strzelił gola.

W Kownie Litwa rywalizowała z Rumunią. Mimo iż gospodarze już w 7. minucie wyszli na prowadzenie, to później strzelali wyłącznie uczestniczy ostatnich mistrzostw Europy. Wyrównał Razvan Marin z rzutu karnego, a trzy punkty Rumunom zapewnił w drugiej połowie Denis Dragus.

W drużynie Litwy zagrali Titas Milasius z Pogoni Siedlce i Artemijus Tutyskinas (ŁKS Łódź).

W drugim meczu tej grupy Kosowo rozbiło u siebie Cypr 3:0.