Zmiana wicelidera w Orlen Ekstralidze. Tylko jeden gol w hicie

Facebook / WKS Śląsk Wrocław Piłka Nożna Kobiet / Na zdjęciu: piłkarki Śląska Wrocław

Tym razem, jeśli chodzi o bramki, było raczej skromnie, ale wyniki nieco zamieszały w tabeli. Za nami pięć z sześciu meczów 8. kolejki Orlen Ekstraligi piłkarek. W jej hicie Pogoń Szczecin pokonała Czarnych Antrans Sosnowiec 1:0.

Póki co na niezagrożonym prowadzeniu w rozgrywkach jest GKS Katowice, który jednak cały czas musi uciekać przed peletonem. W miniony weekend zespół trener Karoliny Koch podejmował Górnika Łęczna i pokonał go 2:0. Trzy minuty przed przerwą do siatki trafiła Gabriela Grzybowska, a siedem minut po wznowieniu - Nicola Brzęczek.

Tymczasem za ich plecami są przetasowania. Po pierwsze dlatego, że Śląsk Wrocław wysoko, bo aż 4:0 pokonał na wyjeździe Skrę Częstochowa. Hat tricka (choć nie klasycznego) ustrzeliła Marcelina Buś zdobywając gole w 30., 73. i 80. minucie. Jedną bramkę dołożyła z rzutu karnego Joanna Wróblewska.

Piłkarki trenera Piotra Jagieły przeskoczyły w tabeli też zespół Czarnych Antrans Sosnowiec, które uległy na Stadionie Ludowym Pogoni Szczecin 0:1. A jeśli ktoś spóźnił się na to spotkanie na przykład pięć minut, to przegapił jedynego gola, bo Jaylen Crim otworzyła rezultat już w drugiej minucie. Mistrzynie kraju pozostały na trzeciej pozycji, ale trzeba pamiętać, że mają do odrobienia zaległości z 4. kolejki ze Stomilankami Olsztyn.

A jeśli już wywołaliśmy do tablicy zespół z Warmii, to podkreślmy, że odniósł on drugą wygraną w tym sezonie pokonując u siebie Pogoń Dekpol Tczew 2:0. Gola do szatni zespołowi z Kociewia zapakowała Oliwia Ogierman, a w końcówce zwycięstwo olsztynianek przypieczętowała Tabatha Santos da Silva.

Rozczarowanie w Łodzi. Piłkarki Grota SMS-u zaledwie zremisowały bezbramkowo z Rekordem Bielsko-Biała, choć dwukrotnie obiły poprzeczkę bramki Izabeli Sas - w 52. minucie uczyniła to Paulina Filipczak, zaś w 80. - Karolina Majda. Zespół z Miasta Włókniarzy pozostał w związku z tym na szóstej pozycji w tabeli, a jego strata do czołowej czwórki to już 7 punktów.

Spotkanie piłkarek Resovii z AP Orlen Gdańsk z uwagi na powołania piłkarek obu drużyn do reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwa świata na Dominikanie, zostało przełożone na 24 listopada.