Atletico traci dystans. Jeden gol w derbach Sewilli

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Javi Colmenero / Atletico po meczu z Realem Sociedad mogło czuć rozczarowanie

Zakończyła się 9. kolejka La Ligi. Kolejne straty do Barcelony notuje Atletico, które tylko zremisowało z Realem Sociedad. W derbach Sewilli lepsi gospodarze, którzy pokonali Real Betis.

W niedzielnych meczach 9. kolejki La Ligi w dwóch o końcowym wyniku decydowały rzuty karne. W spotkaniu Girony z Athletikiem Bilbao gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Za drugim razem w dziewiątej minucie doliczonego czasu, wykorzystując rzut karny, po którym rywale już nie mogli odpowiedzieć.

Tylko jedna bramka padła w derbach Sewilli. Po cenne trzy punkty sięgnęła Sevilla strzelając Realowi Betis gola z rzuty karnego na początku 2. połowy. Gospodarze oddalili się od dolnych rejonów tabeli i zrównali się punktami z lokalnym rywalem.

Niedosyt może czuć Atletico, które od 1. minuty prowadziło na trudnym terenie w San Sebastian. Real Sociedad walczył do końca i na sześć minut przed końcem uratował punkt. W efekcie zespół Diego Simeone do FC Barcelony w La Lidze traci już pięć punktów.

Girona FC - Athletic Bilbao 2:1 (1:1) 1:0 - Asprilla 39' 1:1 - Sancet 41' 2:1 - Stuani (k.) 90+9'

Sevilla FC - Real Betis 1:0 (0:0) 1:0 - Lukebakio (k.) 50'

Real Sociedad - Atletico Madryt 1:1 (0:1) 0:1 - Alvarez 1' 1:1 - Sucić 84'