La Liga. Grali 11 na 9, ale i tak przegrali

PAP/EPA / PAP/EPA/Angel Medina G. / Piłkarze Las Palmas przegrali kolejny mecz w La Lidze

W La Lidze trwa 9. kolejka. Świetnej szansy na pierwszą wygraną w sezonie nie wykorzystała drużyna Las Palmas, która nie potrafiła wykorzystać liczebnej przewagi w meczu z Celtą Vigo.

To już jest bardzo trudny sezon dla graczy Las Palmas. Drużyna już dawno zapomniała o tym, że na początku rozgrywek była w stanie urwać punkty Realowi. Do tej zespół w La Lidze nie wygrał.

W sobotę podejmował Celtę, która ostatnio gra w kratkę. Goście prowadzili od 28. minuty. Po przerwie zespół z Vigo miał ogromne problemy. W krótkim czasie z boiska wyleciało dwóch piłkarzy Celty. Mimo liczebnej przewagi piłkarze Las Palmas nie zdobyli nawet punktu.

Z wygranej cieszyć mógł się za to beniaminek Espanyol. W Barcelonie nowicjusz 2:1 pokonał Mallorkę, która przegrała po raz trzeci w sezonie, a zajmowała miejsca w górnej części ligi.

Bez punktów zakończył spotkanie inny beniaminek Real Valladolid. Zespół tym razem 1:2 przegrał na własnym stadionie z Rayo Vallecano, mimo tego, że otworzył wynik.

Espanyol Barcelona - RCD Mallorca 2:1 (1:0)
1:0 - Kumbulla 18'
2:0 - Jofre 47'
2:1 - Raillo 68'

Getafe CF - CA Osasuna 1:1 (1:0)
1:0 - Yildirim 21'
1:1 - Budimir 60'

UD Las Palmas - Celta Vigo 0:1 (0:1)