Trzy gole w Poznaniu. Lech umocnił się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy

PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Michał Gurgul (z lewej) i Jan Grzesik (z prawej)

W spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał przed własną publicznością Radomiaka Radom 2:1 i jest zdecydowanym liderem rozgrywek.

Lech przystępował do sobotniej rywalizacji z Radomiakiem w roli zdecydowanego faworyta i po remisie Rakowa Częstochowa ze Śląskiem Wrocław chciał co oczywiste zwyciężyć, żeby umocnić się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy.

Od samego początku konfrontacji podopieczni Nielsa Frederiksena mieli dużą przewagę optyczną. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym radomian.

Jeszcze w 9. minucie starcia Raphael Rossi zdołał uchronić swój zespół przed stratą gola i wybił piłkę z linii bramkowej po celnym uderzeniu głową przez Bartosza Salamona.

Jednakże po chwili gospodarze wykonywali rzut wolny, zaś futbolówka szczęśliwie dotarła na 16. metr do Joela Pereiry, który znakomicie przymierzył i pokonał Macieja Kikolskiego.

Po upływie pół godziny gry Mikael Ishak mógł podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, ale przegrał pojedynek sam na sam z Kikolskim. Ostatecznie przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Na starcie drugiej odsłony konfrontacji dość niespodziewanie Radomiak Radom doprowadził do remisu 1:1. Zie Ouattara popisał się indywidualną akcją. Iworyjczyk w pole karne Lecha i uderzył po ziemi tuż przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka.

Później przez pewien czas Lechici starali się odzyskać prowadzenie i dopięli swego w 72. minucie. Wówczas Znakomitym rajdem popisał się Afonso Sousa i przepięknie podał do Ishaka, który uderzył z pierwszej piłki i umieścił futbolówkę w siatce.

W końcówce batalii poznańska ekipa w zasadzie starała się kontrolować boiskowe wydarzenia i nie pozwalała swoim rywalom na zbyt wiele, dzięki czemu ostatecznie zdołała wywalczyć cenny komplet punktów.