Atletico nie wykorzystało dużej szansy. Zobacz, jak wygląda tabela La Ligi

Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony

Atletico Madryt zremisowało 1:1 z Rayo Vallecano i zmarnowało okazję, by znaleźć się na ligowym podium. Sprawdź aktualną tabelę La Ligi.

FC Barcelona po sześciu ligowych meczach ma na koncie komplet wygranych. Drugi w tabeli jest Real Madryt, który w tej serii gier pokonał 4:1 Espanyol i traci do lidera cztery punkty. Szansę na zrównanie się z Królewskimi miało Atletico Madryt.

Podopieczni Diego Simeone mierzyli się w spotkaniu wyjazdowym z Rayo Vallecano. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po tym, jak na listę strzelców wpisał się Isi Palazon.

Cztery minuty po zmianie stron Conor Gallagher zdobył bramkę dla gości i doprowadził do wyrównania. Więcej goli w tym starciu już nie padło.

W tym sezonie La Ligi jeszcze tylko trzy zespoły nie doznały porażki, są to: Real Madryt, Barcelona i Atletico Madryt. Obie drużyny ze stolicy Hiszpanii mogą się pochwalić najlepszymi defensywami w lidze, które dopuściły do straty zaledwie trzech bramek po sześciu seriach gier.

Los Rojiblancos po niedzielnym meczu zajmują 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów, natomiast Rayo jest 9. i zgromadziło do tej pory osiem "oczek".