Niechlubny rekord Premier League pobity. Sędzia miał naprawdę dużo pracy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ryan Hiscott / Anthony Taylor rozdał w meczu Premier League aż 14 żółtych kartek

Chelsea wygrała 1:0 w ligowym meczu z Bournemouth. Niestety jednym z bohaterów spotkania był sędzia Anthony Taylor, który zapisał się w historii Premier League.

Wszystko za sprawą liczby żółtych kartek, które arbiter ochoczo pokazywał zawodnikom obu drużyn. Łącznie uczynił to aż 14 razy i tym samym został ligowym rekordzistą. Żaden inny sędzia nie pokazał tak wielu napomnień.

Choć w pierwszej połowie spotkania AFC Bournemouth z Chelsea FC bramki nie padły, to meczowy protokół nie świecił pustkami. Zadbał o to Anthony Taylor, który ukarał ostrzeżeniami sześciu zawodników.

Po przerwie nie zamierzał zwalniać tempa. Żółte kartki obejrzało ośmiu kolejnych graczy. Na taryfę ulgową nie mogli liczyć nawet trenerzy obu drużyn, oni także otrzymali napomnienia od arbitra sobotnich zawodów.

Mecz zakończył się zwycięstwem The Blues, a zwycięską bramkę zdobył w 86. minucie Christopher Nkunku po asyście Jadona Sancho sprowadzonego z Manchesteru United w końcówce okienka transferowego.

Po tym spotkaniu Chelsea zajmuje 7. miejsce w tabeli Premier League, Bournemouth jest 11. Liderem jest Manchester City, który broni mistrzowskiego tytułu i może się pochwalić kompletem punktów.