Drużyna Pawła Dawidowicza ponownie bez straconego gola

Instagram / Hellas Werona / Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona

Drugie zwycięstwo Hellasu Werona w sezonie ligi włoskiej i drugie bez straconego gola. Drużyna Pawła Dawidowicza zapewniła sobie po przerwie wygraną 2:0 z Genoą CFC.

Genoa CFC powróciła na własny stadion, na którym potrafiła już zremisować z Interem Mediolan na inaugurację sezonu. Był to dobry prognostyk dla zespołu Alberto Gilardino. Ale także jego niedzielny przeciwnik Hellas Werona rozpoczął rozgrywki mocnym uderzeniem. Drużyna z Stadio Marcantonio Bentegodi zdemolowała 3:0 SSC Napoli i pokazała, że nie chce w kolejnym sezonie bronić się rozpaczliwie przed spadkiem.

W niedzielę Hellas, z Pawłem Dawidowiczem w podstawowym składzie, ponownie zachował czyste konto i tak samo jak we wspomnianym meczu przeciwko Napoli zapewnił sobie komplet punktów po przerwie. W 55. minucie Jackson Tchatchoua wykorzystał błąd Pierluigiego Golliniego po dośrodkowaniu, a w 64. minucie Casper Tengstedt strzelił na 2:0 z rzutu karnego.

ACF Fiorentina nieco tradycyjnie zmaga się z trudami intensywnego terminarza. W czwartek drużyna z Toskanii zapewniła sobie jako ostatnia miejsce w fazie ligowej Ligi Konferencji Europy. Do pokonania Puskas Akademii w czwartej rundzie eliminacji potrzebowała konkursu rzutów karnych, a także dużego hartu ducha, ponieważ Viola kończyła dogrywkę w dziewięciu. Powodem były dwie czerwone kartki. W niedzielę Fiorentina grała na Stadio Artemio Franchi z AC Monzą.

Rozstrzygnięcie meczu mogło nastąpić już w pierwszej połowie. Monza zdobyła w niej dwubramkowe prowadzenie strzałami Milana Djuricia i Daniela Maldiniego. Fiorentina miała jeszcze nadzieję na zapunktowanie po trafieniu kontaktowym Moise Keana. Gospodarze kontynuowali pościg po przerwie i w doliczonym czasie dopadli przeciwnika dzięki strzałowi na 2:2 Robina Gosensa.