Nastała ciemność. Przerwany mecz Ligi Konferencji Europy

Twitter / Awaria oświetlenia w meczu Noa Erywań z MFK Rużomberok

Jedyny wtorkowy mecz eliminacji Ligi Konferencji Europy został przerwany w 69. minucie. Piłkarze Noa Erywań i MFK Rużomberok nie mogli kontynuować grania z powodu awarii jupiterów. Na stadionie nastała kompletna ciemność.

W Armenii rozpoczęła się czwarta runda eliminacji Ligi Konferencji Europy. Lepsze w niej kluby zagrają w fazie ligowej zreformowanych rozgrywek, a gorsze pożegnają się z europejskim pucharem. W czwartek swoje dwumecze rozpoczną między innymi Legia Warszawa i Wisła Kraków.

Gospodarze zdobyli prowadzenie 1:0 w 4. minucie. Gola dostali w prezencie od niezdarnych zawodników MFK Rużomberok. Dwóch gości miało obowiązek zatrzymać dośrodkowanie, ale bramkarz i defensor sami wpadli na siebie i oddali piłkę Goncalo Gregorio. Napastnik nie zmarnował podarunku i strzelił z bliska do siatki.

Drużyna ze Słowacji sprawiła niespodziankę w poprzedniej rundzie, eliminując mającego duże ambicje Hajduka Split. W Armenii miała jednak problem z przeciwnikiem. W 45. minucie mocno zapachniało drugim golem Goncalo Gregorio, ale bramkarz Tomas Fruhwald zrehabilitował się za wcześniejszy błąd. Słowak pokazał robinsonadę po strzale głową jednego z trzech Portugalczyków w jedenastce Noa Erywań.

Tomas Fruhwald nadal sprawiał jednak więcej kłopotów własnemu zespołowi niż przeciwnikom. W 54. minucie nieomal podarował gospodarzom drugiego gola. Przyjmował piłkę tak niechlujnie po podaniu, że oddał ją Goncalo Gregorio. Napastnik strzelił z ostrego kąta w kierunku odsłoniętej bramki i trafił w słupek.

W 69. minucie mecz został przerwany z powodu "egipskich ciemności" na stadionie. Piłkarze nie mogli kontynuować grania, skoro jednocześnie wyłączyły się wszystkie jupitery. Obrazki z Erywania ograniczyły się do światełek w mroku. Drużyny schowały się w szatni, a organizatorzy musieli ratować sytuację.

Udało się i po kilkunastu minutach gra została wznowiona. Gospodarze lepiej wykorzystali czas pozostały do końca spotkania, a bramki Gora Manweljana z rzutu karnego oraz Matheusa Aiasa dały im pokaźną zaliczkę 3:0 przed rewanżem w Słowacji. Bramkarz gości podsumował swój nieudany występ złym wyjściem do dośrodkowania z rzutu rożnego przy ostatnim golu.