Asysta Kamińskiego i debiut Grabary. VfL Wolfsburg męczył się z V-ligowcem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Max Ellerbrake - firo sportphoto / Na zdjęciu: Jakub Kamiński zanotował asystę przy jedynym golu dla VfL Wolfsburg

VfL Wolfsburg pokonał na wyjeździe piątoligowy TuS Koblenz 1:0 w meczu I rundy Pucharu Niemiec, a asystę przy golu zanotował Jakub Kamiński. To był jednocześnie debiut w nowym zespole Kamila Grabary.

Nie było to porywające spotkanie w wykonaniu VfL Wolfsburg, ale też trudno było oczekiwać fajerwerków. Pierwszy mecz w sezonie, w dodatku z zespołem z piątej ligi.

VfL miał przewagę, na koniec wygrał zasłużenie, choć było parę momentów, gdy przy nieco lepszym strzale gospodarzy lub po prostu innej decyzji w końcowej fazie akcji mogło się to potoczyć inaczej.

Jedyny gol padł w 15. minucie. Bardzo aktywny Jakub Kamiński precyzyjnie zacentrował z rzutu rożnego, a Patrick Wimmer uprzedził bramkarza i z bliska skierował piłkę do bramki.

W tym meczu w drużynie z Wolfsburga zadebiutował Kamil Grabara. Grywał już rzecz jasna w sparingach, ale to był oficjalny debiut. Trzeba przyznać, że nie miał zbyt wiele roboty, ale musiał pozostać skoncentrowany przez 90 minut.

W końcówce było już trochę łatwiej, bo w 78. minucie z boiska usunięty został Yasin Yaman, który dopuścił się brutalnego faulu.