Pierwsze straty lidera Betclic 1. ligi. Ruch Chorzów bliski przełamania

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Zawodnicy Ruchu Chorzów
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Zawodnicy Ruchu Chorzów

Lider Betclic 1. ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza stracił pierwsze punkty w sezonie. Słonie prowadziły z Ruchem Chorzów, ale ostatecznie potyczka zakończyła się remisem 1:1.

Ruch Chorzów początku sezonu Betclic 1. ligi do udanych nie mógł zaliczyć. Tylko pięć punktów w czterech meczach optymizmem nie napawało. Inaczej sytuacja wyglądała w drużynie lidera Bruk-Bet Termalice, która wygrywała do tej pory wszystko. Niecieczanie w przypadku ogrania Niebieskich w tabeli uciekliby im na dziesięć punktów.

Potyczka mogła świetnie rozpocząć się dla gości. W 3. minucie, po raz pierwszy grający w wyjściowym składzie, Nono uderzył w słupek. Chwilę później przestrzelił Wojciech Łaski.

Ruch dobrze rozpoczął, ale to miejscowi zadali cios. W 14. minucie Morgan Fassbender uderzył płasko z okolic linii pola karnego. Grający po raz pierwszy w bramce chorzowian Martin Turk nie zdążył z interwencją.

Przegrywając goście niewiele potrafili zdziałać. Miejscowi mieli mecz pod kontrolą. Po zmianie stron Ruch starał się zaatakować. W 61. minucie Denis Ventura zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Dokładniejszy był trzy minuty później Daniel Szczepan, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Sadloka.

Od 78. minuty niecieczanie mieli problem. Za faul taktyczny z boiska wyleciał Wojciech Łaski. Grając w przewadze Ruch nie był w stanie stworzyć sobie okazji do zapewnienia sobie trzech punktów i potyczka zakończyła się remisem. To pierwsza strata punktów przez Bruk-Bet, natomiast dla chorzowian to wyraźny znak, że w grze w końcu coś ruszyło i ma to przełożenie na wynik.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów 1:1 (1:0) 1:0 - Morgan Fassbender 14' 1:1 - Daniel Szczepan 64'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Adrian Chovan - Taras Zawijskyj (58' Daniel Cieśla, 81' Gabriel Isik), Lukas Spendlhofer, Arkadiusz Kasperkiewicz, Artem Putiwcew, Maciej Wolski - Andrij Dombrowakyj, Maciej Ambrosiewicz, Jakub Różycki (58' Kacper Karasek) - Morgan Faßbender (58' Kamil Zapolnik), Andrzej Trubeha (69' Damian Hilbrycht).

Ruch Chorzów: Martin Turk - Martin Konczkowski, Andrej Lukić, Szymon Szymański, Maciej Sadlok (85' Mateusz Szwoch), Szymon Karasiński (72' Łukasz Moneta) - Soma Novothny (72' Bartłomiej Barański), Nono, Denis Ventura (90+2' Łukasz Góra), Wojciech Łaski - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Cieśla, Ambrosiewicz, Putiwcew (Bruk-Bet) oraz Lukić, Szczepan, Szwoch (Ruch).

Czerwona kartka: Kasperkiewicz (Bruk-Bet) /79', faul taktyczny/.

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).