Lewandowski podszedł do karnego. Zobacz, co wymyślił

YouTube / TVP Sport / Na zdjęciu: rzut karny Lewandowskiego

Po remisie w regulaminowym czasie gry i serii rzutów karnych, FC Barcelona pokonała Manchester City. Swoją cegiełkę dołożył Robert Lewandowski.

Na początek zgrupowania w USA FC Barcelona zmierzyła się z Manchester City. W barwach "Blaugrany" na listę strzelców wpisali się Pau Victor oraz Pablo Torre, zaś Anglicy odpowiedzieli trafieniami Nico O'Reilly'ego i Jacka Grealisha.

Robert Lewandowski rozpoczął spotkanie wśród rezerwowych i w drugiej połowie ruszył na rozgrzewkę. Hansi Flick wpuścił reprezentanta Polski na murawę w 61. minucie, zastępując Victora.

Sędzia zarządził serię rzutów karnych na Camping World Stadium w Orlando. Jako pierwszy do strzału wyznaczony został Lewandowski.

35-latek stanął oko w oko ze Stefanem Ortegą. Lewandowski zmylił bramkarza "The Citiziens", oddając silny strzał w lewy dolny róg. Niemiec wybrał drugą stronę i w tej sytuacji był kompletnie bezradny.

Jeśli chodzi o "jedenastki", podopieczni Flicka byli zdecydowanie skuteczniejsi od mistrzów Anglii. FC Barcelona wygrała 4:1. Warto przypomnieć, że w nocy z soboty na niedzielę Lewandowski i spółka w ramach tournee po USA podejmą rywalizację z Realem Madryt.

Rzut karny Lewandowskiego (od 2:35):