Bayern bliski kompromitującej wpadki. Dramat nowego piłkarza

Getty Images / ANP / Na zdjęciu: Eric Dier

Bayern Monachium męczył się w meczu towarzyskim z czwartoligowcem. Bawarczycy musieli zadowolić się remisem 1:1 z 1.FC Dueren. Na domiar złego poważnej kontuzji nabawił się nowy gracz zespołu z Allianz Arena.

Zespół pod wodzą Vincenta Kompany'ego w dobrym stylu rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Warto przypomnieć, że 24 lipca niemiecki potentat kompletnie zdeklasował amatorską drużynę Rottach-Egern (14:1).

W niedzielę Bayern Monachium w pół-rezerwowym składzie zmierzył się z 1.FC Dueren. Na murawie nie zabrakło znanych zawodników, takich jak Raphael Guerreiro, Leon Goretzka, Eric Dier, Kim Min-jae, Josip Stanisić czy Serge Gnabry.

Monachijczycy byli uznawani za zdecydowanego faworyta, tymczasem czwartoligowiec wysunął się na prowadzenie w 40. minucie. Rafael Garcia wykorzystał zamieszanie w defensywie Bayernu i pokonał Svena Ulreicha.

Bayern wyrównującej bramki doczekał się w drugiej połowie. Bramkarz obronił strzał Adama Aznou i później nie zdołał zatrzymać dobitki Nestora Irankundy. 18-letni piłkarz ustalił wynik na 1:1.

Tylko 20 minut na placu gry spędził Hiroki Ito, sprowadzony ze Stuttgartu za ponad 20 milionów euro. Dziennikarze "Bilda" ustalili, że japoński obrońca doznał złamania kości śródstopia. Jeśli diagnoza się potwierdzi, Ito będzie pauzował przez wiele miesięcy.

Niebawem Bayern wyjedzie do Korei Południowej. W Seulu niemiecka ekipa rozegra mecz towarzyski z Tottenhamem Hotspur (3 sierpnia).

1.FC Dueren - Bayern Monachium 1:1 (1:0)
1:0 - Rafael Garcia 40'
1:1 - Nestor Irankunda 65'