Krzysztof Piątek wszedł i strzelił w LKE. Grali możliwi rywale polskich klubów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/aa_spor / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Twitter / twitter.com/aa_spor / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek ustalił na 6:1 wynik meczu Istanbul Basaksehir z SP La Fiorita. W pucharach rozpoczęły się dwumecze potencjalnych przeciwników Legii Warszawa, Wisły Kraków oraz Śląska Wrocław.

Krzysztof Piątek był zmiennikiem w wysoko wygranym meczu Istanbul Basaksehir z zespołem z San Marino. Potrzebował na oddanie strzału do bramki tylko 10 minut. Konkretnie w 71. minucie wykorzystał podanie Serdara Gurlera. Wyprawa na teren przeciwnika i przypieczętowanie tam awansu wydaje się formalnością po zdemolowaniu SP La Fiorita 6:1.

Przeciwnikiem Broendby IF w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy jest KF Llapi Podujevo, czyli "spadochroniarz" z eliminacji Ligi Europy, w której nie poradził sobie z Wisłą Kraków. Nie zanosi się na powrót zawodników z Kosowa do Polski. Tylko piłkarski cud pozwoli im wyeliminować faworyta z Danii.

Broendby zdemolowało przeciwnika 6:0. W pierwszej połowie gospodarze strzelili bezradnym rywalom cztery gole, a rozbijanie dokończyli w końcówce podstawowego czasu. Zespół z obrzeży Kopenhagi będzie najpewniej przeciwnikiem Legii Warszawa, o ile oczywiście podopieczni Goncalo Feio wyeliminują Caernarfon Town FC.

Mniej prawdopodobny jest awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy piłkarzy Wisły Kraków, ale też nie można go jeszcze przekreślać. Po pierwszym meczu przy Reymonta piłkarze Rapidu Wiedeń mają zaliczkę 2:1. Zwycięzca tego dwumeczu wpadnie w kolejnej rundzie na lepszego w rywalizacji MFK Rużomberok z Trabzonsporem.

Po pierwszym meczu na Słowacji jest 2:0 dla Trabzonsporu. Gospodarze rozpoczęli spotkanie aktywnie i ofensywnie, stwarzali sobie sytuacje podbramkowe, ale nie potrafili wykorzystać ani jednej z nich. Z czasem zespół z Turcji zaczął odpowiadać swoimi atakami, a uderzenia do bramki oddali Trezeguet oraz Cinah Canak.

W tym tygodniu rozpoczął się również dwumecz potencjalnych przeciwników Śląska Wrocław. W pierwszym meczu FC Sankt Gallen podjął Toboła Kostanaj. Co prawda drużyna z Kazachstanu objęła prowadzenie w Szwajcarii, ale gospodarzom wystarczyło 11 minut do odwrócenia wyniku na 2:1. W kwadransie przed przerwą do bramki Toboła strzelali Mihaiło Stevanović i Chadrac Akolo. Końcowy wynik 4:1 stawia FC Sankt Gallen w roli niemal pewniaka do awansu.

II runda eliminacji Ligi Europy:

MFK Rużomberok - Trabzonspor 0:2 (0:1) 0:1 - Trezeguet 39' 0:2 - Cihan Canak 90'

II runda eliminacji Ligi Konferencji Europy:

Istanbul Basaksehir - SP La Fiorita 6:1 (4:0) 1:0 - Berkan Ozcan 5' 2:0 - Davidson 13' 3:0 - Joao Figueiredo 29' 4:0 - Olivier Kemen 42' 5:0 - Joso Figueiredo 49' 5:1 - Nicola Greco 58' 6:1 - Krzysztof Piątek 71'

Broendby IF - KF Llapi Podujevo 6:0 (4:0) 1:0 - Yuito Suzuku 16' 2:0 - Ohi Omoijuanfo 20' 3:0 - Filip Bundgaard 24' 4:0 - Noah Nartey 40' 5:0 - Mathias Kvistgaarden 88' 6:0 - Oscar Schwartau 90'

FC Sankt Gallen - Toboł Kostanaj 4:1 (2:1) 0:1 - Albert Vallci (sam.) 28' 1:1 - Mihaiło Stevanović 35' 2:1 - Chadrac Akolo 39' 3:1 - Bastien Toma 77' 4:1 - Albert Vallci 90'