Awans oddalił się od Wisły. Sprawdź, kiedy rewanż

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły i Rapidu
PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły i Rapidu

W pierwszym meczu Wisła Kraków musiała przełknąć gorycz porażki 1:2 z Rapidem Wiedeń. Podopieczni Kazimierza Moskala wciąż mają szanse na awans, ale muszą zaprezentować się o niebo lepiej w rewanżu na wyjeździe.

Czwartkowa rywalizacja nie ułożyła się po myśli polskich kibiców. W pierwszej połowie Isak Jansson z łatwością ograł obrońców Wisły Kraków i umieścił piłkę w siatce. Potem Matthias Seidl precyzyjnie przymierzył z dystansu.

W drugiej połowie "Biała Gwiazda" grała w przewadze liczebnej i choć wypracowała sobie sytuacje bramkowe, to tylko Marc Carbo wykorzystał jedną z nich. Mecz w Krakowie zakończył się zwycięstwem 2:1 Rapidu Wiedeń.

Nie da się ukryć, że austriacki zespół przybliżył się do awansu do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Spotkanie rewanżowe Rapidu z Wisłą odbędzie się za tydzień (1 sierpnia) o godz. 20:30 na Allianz Stadion w Wiedniu.

Wisła stoi więc przed bardzo trudnym wyzwaniem i spróbuje odwrócić wynik dwumeczu z Rapidem, który uznawany jest za faworyta. Transmisja będzie dostępna na sportowych antenach Polsatu.

W trzeciej rundzie zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się z tureckim Trabzonsporem bądź słowackim MFK Rużomberok.