Demolka w eliminacjach Ligi Mistrzów. Już po pierwszej połowie było 5:0

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / FCSB / Piłkarze FCSB w rundzie jesiennej w 2024 roku
Instagram / FCSB / Piłkarze FCSB w rundzie jesiennej w 2024 roku

Piłkarze FCSB są najbliżej awansu do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów po wtorkowych meczach. Na wyjeździe rozbili 7:1 sanmaryński AC Virtus.

Piłkarze FCSB nie patyczkowali się z niedoświadczonymi mistrzami San Marino. Już w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą strzału Dariusa Olaru z rzutu karnego. Następnie Darius Olaru urządził sobie konkurs na najskuteczniejszego piłkarza meczu z Danielem Popą. Po pierwszej połowie było 5:0 dzięki hat-trickowi Olaru oraz dubletowi Popy. Pozazdrościł im David Miculescu, który po zmianie stron dołożył dwa gole. AC Virtus uratował honor tylko golem na 1:7.

Więcej czerwonych kartek niż goli było w meczu maltańskiego Hamrun Spartans z gibraltarskim Lincoln Red Imps. Już w pierwszej połowie sędzia odesłał do szatni po jednym, zbyt ostro grającym zawodniku obu zespołów. Także przed przerwą padła jedyna bramka Ethana Britto, która zapewniła Lincoln Red Imps wyjazdowe zwycięstwo 1:0.

O lidze czarnogórskiej częściej mówi się z powodu skandali niż wysokiej jakości. Piłkarze FK Decić nie rozsławili jej w wyjazdowym meczu z New Saints FC. Drużyna z Walii już w pierwszej połowie zapewniła sobie wygraną 3:0, a jej najskuteczniejszym piłkarzem był Brad Young. Do jego dwóch goli jedno trafienie dołożył Danny Davies.

Do 90. minuty trzeba było poczekać na rozstrzygnięcie w meczu andorskiego FC Santa Coloma z kosowskim KF Ballkani. Jako pierwsi z gola cieszyli się gospodarze, ale nie odebrali zapału do walki graczom KF Ballkani. W pierwszej połowie Lindon Emerllahu doprowadził do remisu 1:1 z rzutu karnego, a na zakończenie podstawowego czasu KF Ballkani odwróciło wynik na 2:1.

Rewanże w przyszłym tygodniu.

I runda eliminacji Ligi Mistrzów:

AC Virtus - FCSB 1:7 (0:5) 0:1 - Darius Olaru (k.) 6' 0:2 - Darius Olaru 11' 0:3 - Daniel Popa 22' 0:4 - Daniel Popa 27' 0:5 - Darius Olaru 37' 0:6 - David Miculescu 70' 0:7 - David Miculescu 73' 1:7 - Manuel Battistini 86'

Hamrun Spartans - Lincoln Red Imps 0:1 (0:1) 0:1 - Ethan Britto 37'

New Saints FC - FK Decić 3:0 (3:0) 1:0 - Brad Young 4' 2:0 - Brad Young 28' 3:0 - Danny Davies 39'

FC Santa Coloma - KF Ballkani 1:2 (1:1) 1:0 - Youssef El Ghazoui 22' 1:1 - Lindon Emerllahu (k.) 42' 1:2 - Bernard Karrica 90'

Vikingur Reykjavik - Shamrock Rovers 0:0