Pierwsze gole i pierwsze zwycięstwo Lecha Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mikael Ishak
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mikael Ishak

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo. Lech Poznań pokonał Banik Ostrawa 2:0, a gole zdobyli Jakub Antczak oraz Mikael Ishak.

W ubiegłą sobotę "Kolejorz" zaliczył premierowy sprawdzian tego lata i przegrał z Piastem Gliwice 0:1.

Cztery dni później na boisku w Opalenicy było już znacznie lepiej. Podopieczni Nielsa Frederiksena objęli prowadzenie w 50. minucie, gdy Adriel Ba Loua podał w polu karnym do Jakuba Antczaka, a ten trafił do siatki precyzyjnym płaskim strzałem przy dalszym słupku.

Wynik został ustalony 21 minut później. Tym razem egzekutorem był Mikael Ishak. Szwed wykorzystał koszmarny błąd bramkarza Banika Jakub Markovicia, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Ostatecznie Lech wygrał z 4. drużyną minionego sezonu czeskiej ekstraklasy 2:0.

Następny sparing poznaniacy rozegrają w sobotę na stadionie we Wronkach, gdzie zmierzą się ze szkockim Dundee FC.

Lech Poznań - Banik Ostrawa 2:0 (0:0) 1:0 - Jakub Antczak 50' 2:0 - Mikael Ishak 71'

Skład Lecha Poznań: I połowa: Bartosz Mrozek - Joel Pereira, Michał Gurgul, Antonio Milić, Elias Andersson, Dino Hotić, Jesper Karlstrom, Afonso Sousa, Kristoffer Velde, Filip Marchwiński, Filip Szymczak; II połowa: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Wojciech Mońka, Maksymilian Pingot, Filip Borowski, Adriel Ba Loua, Radosław Murawski, Antoni Kozubal, Jakub Antczak, Ali Gholizadeh, Mikael Ishak.