Piękny gest węgierskich piłkarzy. Zrobili to po dramacie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Kevin Csoboth
Getty Images / Na zdjęciu: Kevin Csoboth

Mecz Szkotów z Węgrami (0:1) na Euro 2024 pozostanie w pamięci kibiców na długo. Wszystko przez dramatyczną sytuację z udziałem Barnabasa Vargi. Jego koledzy z kadry po końcowym gwizdku postanowili wyrazić wsparcie dla napastnika.

Koszmarna sytuacja miała miejsce w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu Dominika Szoboszlaia z rzutu wolnego o górną piłkę walczył Barnabas Varga. Reprezentant Węgier zderzył się z bramkarzem rywali Angusem Gunnem i stracił przytomność. Wyglądało to po prostu fatalnie.

Napastnik został zniesiony na noszach do karetki, która zawiozła go do szpitala. Mimo takich okoliczności, koledzy Vargi dali z siebie wszystko i wygrali 1:0. Decydującego gola strzelił Kevin Csoboth w 100. minucie meczu.

Po końcowym gwizdku doszło do pięknych scen z udziałem zawodników reprezentacji Węgier. Ci postanowili wyrazić wsparcie dla piłkarza Ferencvarosi TC i pozowali z jego koszulką przed obiektywami. Zrobiono im również grupowe zdjęcie.

Na szczęście, węgierska federacja przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Barnabas Varga odzyskał przytomność.

"Stan Barnabasa Vargi jest stabilny! Gracz Ferencvarosi TC przebywa obecnie w jednym ze szpitali w Stuttgarcie! Jeśli pojawią się jakiekolwiek informacje na temat jego stanu zdrowia, natychmiast je przekażemy" - napisano w komunikacie (więcej przeczytasz TUTAJ).