Mocne zakończenie Girony. Granada rozgromiona. Hat trick Dovbyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/David Borrat / Artem Dovbyk może zostać królem strzelców La Ligi

Rewelacja sezonu La Ligi Girona nie miała litości dla spadkowicza. 3. zespół tabeli rozgromił Granadę 7:0. W 2. połowie na boisku w zespole gości zagrał Kamil Piątkowski.

W poprzedniej kolejce piłkarze Girony zapewnili sobie historyczny medal w La Lidze. Przez pewien okres apetyty rewelacji sezonu były jeszcze większe, ale miejsce na najniższym stopniu podium będzie docenione.

W meczu kończącym sezon Girona podejmowała spadkowicza Granadę. W kadrze gości zabrakło kontuzjowanego Kamila Jóźwiaka. Natomiast Kamil Piątkowski na boisku pojawił się po przerwie.

Wówczas gospodarze prowadzili już 3:0 i mieli apetyty na więcej. W 54. minucie padł czwarty gol, a w 61. Facundo Pellistri wyleciał z boiska po dwóch żółtych kartkach.

Grając z przewagą jednego zawodnika gracze Girony nie zamierzali się zatrzymywać. Gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia i ostatecznie zwyciężając 7:0 przypieczętowali świetny dla siebie sezon. W kolejnym Girona po raz pierwszy w historii zagra w Lidze Mistrzów.

Dodajmy, że trzy gole w meczu zdobył Artem Dowbyk, który z dorobkiem 24 goli wysunął się na pozycję lidera klasyfikacji strzelców, gdzie o jedno trafienie wyprzedza Alexander Sorloth. Robert Lewandowski w dorobku ma 18 goli i jest czwarty.

Girona FC - Granada CF 7:0 (3:0) 1:0 - Garcia 30' 2:0 - Cygankow 33' 3:0 - Dovbyk (k.) 44' 4:0 - Cygankow 54' 5:0 - Dovbyk 75' 6:0 - Stuani 78' 7:0 - Dovbyk (k.) 90'