Rozpędzona Chelsea coraz bliżej europejskich pucharów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Chelsea FC / Gracze Chelsea są coraz bliżej 6. miejsca na koniec sezonu

Premier League finiszuje. Na kolejkę przed końcem cenne zwycięstwo odniosła Chelsea. Dzięki wygranej 2:1 nad Brighton londyńczycy są krok od zapewnienia sobie gry w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy.

Na kolejkę przed końcem sezonu piłkarze Chelsea są krok od zakwalifikowania się do europejskich pucharów. Jeszcze kilka tygodni temu sytuacja wydawała się beznadziejna.

Londyńczycy dzięki kapitalnemu finiszowi i potknięciu w środę Newcastle są o krok od zapewnienia sobie prawa gry w kwalifikacjach do Ligi Konferencji.

W środę w zaległym spotkaniu 34. serii Chelsea grała na boisku rywala z Brighton. W drużynie gospodarzy na ławce mecz rozpoczął Jakub Moder. Polak na boisku ostatecznie nie pojawił się.

Na premierowego gola w potyczce czekać trzeba było do 34. minuty, kiedy efektownym uderzeniem głową popisał się Cole Palmer.

Gospodarze po stracie gola nie byli w stanie odpowiedzieć dobrze dysponowanym gościom. W 64. minucie padł drugi gol dla Chelsea. Christopher Nkunku uderzeniem z pola karnego ustalił wynik gry.

Przyjezdni potyczkę kończyli w osłabieniu, kiedy w 88. minucie z boiska wyleciał Reece James. Gracze Brighton grając w przewadze byli w stanie jedynie złapać kontakt bramkowy.

Trzecia wygrana z rzędu przy jednoczesnej porażce Newcastle z Manchesterem United sprawiły, że Chelsea wystarczy zremisować u siebie z Bournemouth.

Brighton and Hove Albion - Chelsea FC 1:2 (0:1) 0:1 - Palmer 34' 0:2 - Nkunku 64' 1:2 - Wellbeck 90+8'