Turyn odleciał po tym, co zrobił Milik w drugiej połowie. Wielka klasa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Arkadiusz Milik / Arkadiusz Milik w barwach Juventusu
Twitter / Arkadiusz Milik / Arkadiusz Milik w barwach Juventusu

W meczu 8. kolejki Serie A 2023/2024 Juventus FC, którego zawodnikami są Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, pokonał u siebie Torino FC (2:0) Karola Linettego.

Juventus przystępował do sobotniego starcia z Torino w roli faworyta, ale jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami.

Sam początek spotkania należał do Starej Damy, która w 5. minucie była bliska wyjścia na prowadzenie. Moise Kean trafił wówczas do siatki, ale okazało się, że w momencie podania był na pozycji spalonej i sędzia tego gola nie uznał.

Później przez pewien czas przyjezdni mieli przewagę optyczną. Podopieczni Ivana Juricia dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz jednak za bardzo nic z tego nie wynikało.

W końcówce pierwszej połowy konfrontacji do głosu doszło Juve, ale także nie było w stanie zagrozić bramce rywala i piłkarze zeszli do szatni przy remisie 0:0.

Natomiast tuż po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym Torino FC po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazł się Federico Gatti, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Juventus FC nie zamierzał zwalniać tempa i niespełna po kwadransie wygrywał już różnicą dwóch goli. Precyzyjnie futbolówkę z rzutu rożnego dośrodkował Filip Kostić, a Arkadiusz Milik (w przerwie zmienił Fabio Mirettiego) głową skierował ją do bramki. To drugie trafienie reprezentanta Polski w obecnym sezonie Serie A.

W późniejszej fazie spotkania Juventus już w zasadzie tylko kontrolował boiskowe wydarzenia i dowiózł to cenne zwycięstwo do końca. Karol Linetty nie pojawił się w barwach Torino.

Serie A, 8. kolejka:

Juventus FC - Torino FC 2:0 (0:0) 1:0 - Federico Gatti 47' 2:0 - Arkadiusz Milik 62'

Juventus FC: Wojciech Szczęsny - Federico Gatti, Bremer, Danilo - Timothy Weah, Weston McKennie, Manuel Locatelli, Adrien Rabiot, Filip Kostić (76' Andrea Cambiaso) - Fabio Miretti (46' Arkadiusz Milik) - Moise Kean (85' Kenan Yildiz).

Torino FC: Vanja Milinkovic-Savić - Perr Schuurs, Adrien Tameze, Ricardo Rodriguez (84' Mergim Vojvoda) - Raoul Bellanova, Samuele Ricci, Ivan Ilić (84' Gvidas Gineitis), Valentino Lazaro (84' Pietro Pellegri) - Demba Seck (71' Antonio Sanabria), Nikola Vlasić - Duvan Zapata.

Żółte kartki: Federico Gatti (Juventus FC) oraz Raoul Bellanova (Torino FC).

Sędziował: Antonio Rapuano.