Premier League: cudowny gol w meczu beniaminków. Pierwsza wygrana Burnley FC

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: radość zawodników Burnley
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: radość zawodników Burnley

Burnley FC doczekało się pierwszej wygranej w nowym sezonie Premier League. Podopieczni Vincenta Kompany'ego ograli na wyjeździe Luton Town 2:1, a o tym sukcesie zdecydował cudowny gol.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy stwarzali sporo sytuacji i tuż przed przerwą zdołali tę przewagę udokumentować. Płaskim strzałem Thomasa Kaminskiego pokonał Lyle Foster.

Po przerwie ekipa Roba Edwardsa zaczęła grać lepiej i gdy w 84. minucie wyrównała za sprawą uderzenia z bliska Elijaha Adebayo, wydawało się, że uratuje remis.

Ostatnie słowo należało jednak do Burnley. Przyjezdni odpowiedzieli niemal natychmiast, a kapitalnym "rogalem" z linii pola karnego popisał się Jacob Bruun Larsen. Kaminski nie miał najmniejszych szans na uniknięcie nieszczęścia.

W zaległym spotkaniu 2. kolejki Premier League (w pierwotnym terminie rywalizację przełożono ze względu na remont stadionu Kenilworth Road) zespół Vincenta Kompany'ego zwyciężył 2:1 i ma teraz 4 pkt. Pozostaje wprawdzie w strefie spadkowej, jednak przełamał psychologiczną granicę i może spoglądać w przyszłość z umiarkowaną nadzieją.

Luton Town też gromadzi 4 "oczka", lecz ze względu na lepszą różnicę bramek, plasuje się tuż nad kreską.

Luton Town - Burnley FC 1:2 (0:1) 0:1 - Lyle Foster 45+2' 1:1 - Elijah Adebayo 84' 1:2 - Jacob Bruun Larsen 85'