Premier League: emocje do końca i trzy gole na otwarcie kolejki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fot. Unsplash
Materiały prasowe / Fot. Unsplash

Nottingham Forest z pierwszym zwycięstwem w nowym sezonie Premier League. Drużyna Steve'a Coopera pokonała u siebie Sheffield United 2:1, a emocje mieliśmy do samego końca.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 3. minucie po oskrzydlającej akcji. Centrował Serge Aurier, a piłkę do siatki wpakował Taiwo Awoniyi.

"Szable" rozkręcały się dość długo, jednak na początku drugiej połowy zdołały wyrównać i ten gol był ozdobą wieczoru. Cudownie z linii pola karnego przymierzył Gustavo Hamer, trafił w okienko i Matt Turner był bez szans.

Noty za styl bramki zdecydowanie na korzyść gości, jednak na niewiele się to zdało, bo pełną pulę zgarnęła ostatecznie ekipa Steve'a Coopera. W olbrzymim tłoku odnalazł się w końcówce Chris Wood (wszedł na boisko zaledwie 5 minut wcześniej) i jego skuteczna główka uradowała trybuny City Ground.

Nottingham Forest wygrało 2:1 i z dorobkiem 3 pkt. przesunęło się do środka tabeli Premier League. Sheffield United natomiast na pierwszą zdobycz w sezonie 2023/2024 musi jeszcze poczekać.

Nottingham Forest - Sheffield United 2:1 (1:0) 1:0 - Taiwo Awoniyi 3' 1:1 - Gustavo Hamer 48' 2:1 - Chris Wood 89'