Ligue 1: Olympique Marsylia wciąż w grze o wicemistrzostwo Francji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Anthony Bibard/FEP/Icon Sport) / Na zdjęciu: piłkarze Olympique'u Marsylia

W spotkaniu 35. kolejki Ligue 1 2022/2023, zespół Olympique'u Marsylia pokonał przed własną publicznością Angers SCO 3:1.

Walczący o wicemistrzostwo kraju Olympique był zdecydowanym faworytem starcia z okupującym ostatnie miejsce w tabeli Angers, który już spadł do Ligue 2.

Jednakże rywalizacja na Stade Velodrome w Marsylii rozpoczęła się sensacyjnie i to goście w 28. minucie za sprawą Abdallaha Simy wyszli na prowadzenie.

Taki obrót spraw co prawda mocno podrażnił gospodarzy, ale przed przerwą byli oni w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem autorstwa Alexisa Sancheza, który po podaniu od Jonathana Claussa doprowadził do remisu.

Po zmianie stron marsylczycy szybko opanowali boiskowe wydarzenia, gdyż w 48. minucie Paula Bernardoniego pokonał Dimitri Payet.

Natomiast na 3:1 prowadzenie OM w 77. minucie podwyższył Jordan Veretout i jak się później okazało ustalił wynik tej potyczki.

Po tym zwycięstwie drużyna z Marsylii (73 pkt) traci znów tylko dwa punkty do wicelidera, czyli RC Lens (75 pkt). Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki.

Ligue 1, 35. kolejka:

Olympique Marsylia - Angers SCO 3:1 (1:1) 0:1 - Abdallah Sima 28' 1:1 - Alexis Sanchez 34' 2:1 - Dimitri Payet 48' 3:1 - Jordan Veretout 77'