Zobacz klasyfikację najlepszych strzelców La Liga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

FC Barcelona przerwała czarną serię 3 meczów bez strzelonego gola. Tego samego nie może jednak powiedzieć Robert Lewandowski, który mimo to pozostał na szczycie listy najskuteczniejszych strzelców La Liga.

Skromnym zwycięstwem 1:0 zakończył się niedzielny hit FC Barcelona - Atletico Madryt. Gola na wagę 3 punktów pod koniec pierwszej połowy zdobył Ferran Torres, dla którego było to 4. trafienie w tym sezonie Primera Division.

Swojego dorobku nie poprawił z kolei Robert Lewandowski, który mimo to pozostał na 1. miejscu w wyścigu po Trofeo Pichichi. Polak, z 17 trafieniami, wciąż ma 3 bramki przewagi nad drugim Karimem Benzemą. Francuz, podobnie jak napastnik Barcelony, nie polepszył swojego dorobku w meczu z Celtą Vigo.

Wydaje się, że to między tą dwójką rozstrzygnie się walka o koronę króla strzelców. Trzeci Enes Unal z Getafe traci bowiem do "Lewego" 4 bramki, jednak jego drużyna nie należy do najbardziej bramkostrzelnych w lidze.

Do zakończenia sezonu w Hiszpanii zostało 8 kolejek.