Premier League: efektowne przełamanie Tottenhamu, gorąco w "polskim" meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chloe Knott - Danehouse / Na zdjęciu: radość piłkarzy Tottenhamu
Getty Images / Chloe Knott - Danehouse / Na zdjęciu: radość piłkarzy Tottenhamu

Po dwóch meczach bez zwycięstwa, Tottenham się przełamał i w derbach z Crystal Palace wygrał aż 4:0. Cztery gole padły również w starciu Leeds United z West Hamem United.

Na Elland Road toczyła się zacięta walka o utrzymanie. Między słupkami bramki "Młotów" stanął Łukasz Fabiański, natomiast na ławce gospodarzy zasiadł Mateusz Klich, który wszedł na boisko w 63. minucie za Brendena Aaronsona.

Mecz był ciekawy i emocjonujący do samego końca. Padł w nim remis 2:2, który z przebiegu gry jest wynikiem sprawiedliwym. Spośród Polaków, w pamięci kibiców bardziej zapisał się Fabiański, który zaliczył kilka solidnych interwencji.

Remis, tyle że 1:1 padł w starciu Aston Villi z Wolverhampton Wanderers. W ekipie Unaia Emery'ego w pełnym wymiarze wystąpił Matty Cash, natomiast Jan Bednarek spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

Arcyważne zwycięstwo odniosło Nottingham Forest. Beniaminek pokonał na wyjeździe Southampton 1:0, a decydującego gola zdobył w pierwszej połowie Taiwo Awoniyi. To efekt koszmarnej straty Lyanco w środku pola.

Świetny występ ma za sobą Tottenham Hotspur. "Koguty" ostatnio wypadły z pierwszej czwórki, jednak wszystko wskazuje na to, że wracają do formy, bowiem w derbach Londynu z Crystal Palace triumfowały aż 4:0.

Do przerwy nie zanosiło się na taką kanonadę, lecz po zmianie stron ekipa Antonio Conte pokazała wysoką skuteczność. Zaczęło się od szybkiego dubletu Harry'ego Kane'a, potem do siatki trafiali jeszcze Matt Doherty i Heung-Min Son.

Tottenham gromadzi teraz 33 pkt. - o 2 mniej od zajmującego 4. miejsce Manchesteru United.

Southampton FC - Nottingham Forest 0:1 (0:1) 0:1 - Taiwo Awoniyi 27'

Leeds United - West Ham United 2:2 (1:0) 1:0 - Degnang Wilfried Gnonto 27' 1:1 - Lucas Paqueta (k.) 45+1' 1:2 - Gianluca Scamacca 46' 2:2 - Rodrigo 70'

Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:1) 0:1 - Daniel Podence 12' 1:1 - Danny Ings 78'

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 0:4 (0:0) 0:1 - Harry Kane 48' 0:2 - Harry Kane 53' 0:3 - Matt Doherty 68' 0:4 - Heung-Min Son 72'