Celta Vigo uratowała punkt

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Salvador Sas / Na zdjęciu: Iago Aspas (w niebieskiej koszulce) podczas meczu Celta Vigo - Getafe CF

Na koniec 11. kolejki La Liga w 89. minucie remis uratowała Celta Vigo, która po trzech porażkach z rzędu w końcu zapunktowała. W potyczce z Getafe było 1:1.

W coraz trudniejszej sytuacji w La Liga jest Celta Vigo. Drużyna w przyszłym roku będzie obchodziła 100-lecie istnienia i może ten moment "uczcić" spadkiem do La Liga 2.

W poniedziałek, na koniec 11. kolejki, zespół z Vigo podejmował Getafe, które w tabeli przed bezpośrednim starciem plasowało się o punkt za gospodarzami.

Przez niemal całą 2. połowę wiele wskazywało na to, że drużyny miną się w La Liga. Na dwie minuty przed przerwą Enes Unal zdobył bramkę dla gości. Celta do remisu doprowadziła w 89. minucie, kiedy gola zdobył Joseph Aidoo.

Dzięki remisowi gospodarze utrzymali przewagę nad poniedziałkowym rywalem, ale w La Liga nie mogą się czuć bezpiecznie.

Celta Vigo - Getafe CF 1:1 (0:1) 0:1 - Unal 43' 1:1 - Aidoo 89'