Borussia pokonała kolejną przeszkodę. Reus bohaterem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm  / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund
Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund

Na inaugurację 5. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała TSG 1899 Hoffenheim 1:0, choć wynik mógł być nawet wyższy. Autorem bramki na wagę trzech punktów był Marco Reus.

Losy piątkowego spotkania rozstrzygnęły się już w 16. minucie. Julian Brandt efektownie zagrał w pole karne, Jude Bellingham minął się z piłką, a Marco Reus odnalazł się pod bramką rywali i swoim strzałem nie dał szans Oliverowi Baumannowi na skuteczną interwencję.

Podopieczni Edina Terzicia stwarzali sobie okazje bramkowe, lecz mieli problemy ze skutecznością. Anthony Modeste oddał strzał głową i fatalnie spudłował. Ozdobą pierwszej połowy była akcja Bellinghama z Reusem. Anglik piętką wyłożył piłkę koledze, który tym razem nie trafił w światło bramki.

O dużym pechu może mówić 18-letni Jamie Bynoe-Gittens. Skrzydłowy "BVB" doznał kontuzji barku i nie był w stanie dokończyć pierwszej części gry. Tuż przed zmianą stron z kilku metrów huknął Bellingham. Dobrą interwencją popisał się Baumann, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Dortmundczycy utrzymali jednobramkową przewagę. W 5. kolejce Borussia zwyciężyła 1:0 z TSG 1899 Hoffenheim i na chwilę obecną jest liderem tabeli Bundesligi.

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (1:0) 1:0 - Marco Reus 16'