KP Łódź w 1/2 finału turnieju Euro Winners Cup - Ligi Mistrzów w beach soccerze

Getty Images / Matthias Kern / Mecz w Beach Soccerze

Drużyna KP Łódź zakwalifikowała się do półfinału turnieju Euro Winners Cup 2019 w Nazare - Ligi Mistrzów w piłce nożnej plażowej.

W ćwierćfinale KP Łódź rozgromił 5:0 ukraińską ekipę Euroformat-Bodon Kijów. Pierwszego gola meczu zdobył Brazylijczyk Jordan Soares de Oliveira. W drugiej tercji na 2:0 podwyższył Filip Gac. Ostatecznie podopieczni Marcina Stanisławskiego triumfowali 5:0 po bramkach Tomasza Poźniaka, Konrada Kubiaka oraz Artura Popławskiego. Czyste konto zachowali bramkarze Dariusz Słowiński i Łukasz Świdnicki.

Obie te drużyny rywalizowały także w fazie grupowej. Wówczas zwyciężył Euroformat-Bodon (3:4). Wcześniej KP Łódź wygrał 4:3 z Grande Motte Pyramide BS oraz 11:2 z Eastleigh Spitfires. W 1/16 finału mistrz Polski z 2017 roku triumfował po dogrywce 4:3 w pojedynku z Grodnooblsport. Po 36 minutach był remis 3:3. Z kolei w 1/8 finału trzecia drużyna turnieju Euro Winners Cup 2018 również zdobyła 5 goli (tak jak w 1/4 finału) i też okazała się lepsza od ekipy z Ukrainy (5:1 z BSC Vybor).

Rywalem KP Łódź w 1/2 finału będzie Levante UD. Największym nieobecnym w najlepszej ósemce turnieju rozgrywanego w Nazare jest Kristall Sankt Petersburg. Zwycięzcy Euro Winners Cup 2014 i 2015 niespodziewanie odpadli w 1/8 finału. W tej fazie rywalizacji drużynę złożoną z reprezentantów Rosji i Brazylii pokonał Euroformat-Bodon.

KP Łódź - Euroformat-Bodon Kijów 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Gole: Jordan Soares (6. minuta), Filip Gac (17.), Tomasz Poźniak (26.), Konrad Kubiak (33.), Artur Popławski (34.).

Wyjściowy skład KP Łódź: Dariusz Słowiński - Artur Popławski, Jordan Soares, Daniel Krawczyk (kapitan), Paulinho Barboza.
Zmiennicy: Łukasz Świdnicki - Dominik Depta, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Karim Madani, Tomasz Poźniak.