Wielki sukces polskiej drużyny. Zdobyła medal Klubowych MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / reddevilsbeachsoccer / Na zdjęciu: Red Devils Ladies Chojnice
Facebook / reddevilsbeachsoccer / Na zdjęciu: Red Devils Ladies Chojnice

Piłkarki plażowe z Chojnic zostały trzecią drużyną Klubowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Alghero we Włoszech. To ogromny sukces polskiego beach soccera.

W meczu o trzecie miejsce podczas Klubowych Mistrzostwa Świata 2024 we włoskim Alghero Red Devils Ladies Chojnice pokonały po rzutach karnych Cagliari BS (3:2). W regulaminowym czasie gry padł wynik (1:1).

Występ na turnieju mistrzowskim na Sardynii był debiutem "Czerwonych Diablic" z Chojnic na tak prestiżowej imprezie. Teraz wracają do Polski z tarczą, z brązowymi medalami KMŚ.

Chojniczanki w drodze na podium mistrzostw najpierw pokonały Marseille BT (11:1), Cali BSC (5:5 k. 4:2), San Marcelino (3:1) i przegrały z Sao Pedro (2:4). W półfinale minimalnie lepsza okazała się hiszpańska ekipa CD Higicontrol Melila (2:3).

To już to kolejny w ostatnim czasie sukces polskiego beach soccera w wydaniu kobiecym. Tydzień temu ze złotego medalu w Superfinale Ligi Europejskiej, który również był rozgrywany w Alghero, cieszyła się nasza żeńska reprezentacja.

Polki pokonały wówczas w finale Portugalki (5:1). Wpadkę przy tym zaliczył znany komentator Mateusz Borek, który w programie "Moc Futbolu" w Kanale Sportowym zażartował z sukcesu Biało-Czerwonych. Później za swoje słowa przeprosił.

- Uważam, że Polki zawsze pięknie wyglądają na plaży i kompletnie mnie nie dziwi ten złoty medal. Piłka jest tylko przy okazji. Michał (Pol - przyp. red.), to jest proste - skomentował Borek (więcej TUTAJ).