Kosmos. Tak Polak zdobył złoto paraolimpiady

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrew Matthews / Na zdjęciu: Kamil Otowski
Getty Images / Andrew Matthews / Na zdjęciu: Kamil Otowski

Kamil Otowski zdobył pierwszy złoty medal dla Polski na tegorocznych igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Pływak nie dał żadnych szans swoim rywalom. Zobaczcie sami.

W czwartek (29 sierpnia) odbyły się pierwsze pływackie konkurencje igrzysk paralimpijskich. Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Otowski, który zdobył pierwszy złoty medal dla Polski podczas igrzysk w Paryżu.

Polski pływak był bezkonkurencyjny w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii S1, czyli w rywalizacji zawodników z niepełnosprawnością narządów ruchu. Wygrał z gigantyczną przewagą.

Pierwsze metry były wyrównane, ale szybko Polak zaczął budować swoją przewagę. Na półmetku miał już blisko 9 sekund przewagi. Nasz reprezentant ostatecznie dopłynął do mety jako pierwszy, z przewagą ponad 15 sekund nad kolejnymi zawodnikami. To przepaść.

- Kamil Otowski ma dużą szansę, by stać się złotym medalistą igrzysk paralimpijskich. Mam dreszcze. Jest, mamy to! Mamy złoty medal! - relacjonowali komentatorzy Polsatu Sport.

Drugi na mecie był Anton Kol, który o 0,33 sek. wyprzedził Włocha Francesco Bettellę. Nagranie z sukcesem Polaka można zobaczyć poniżej.