Alpejski PŚ. Henrik Kristoffersen najlepszy w slalomie gigancie w Alta Badia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexis Boichard / Na zdjęciu: Henrik Kristoffersen
Getty Images / Alexis Boichard / Na zdjęciu: Henrik Kristoffersen

Henrik Kristoffersen wygrał slalom gigant w Alta Badia i został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Po pierwszym przejeździe prowadził inny Norweg - Leif Kristian Nestvold-Haugen. 32-letni zawodnik w drugiej rundzie miał jednak 28. wynik i spadł na jedenastą pozycję. Z szóstego miejsca na najwyższy stopień podium awansował za to Henrik Kristoffersen. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich uzyskał trzeci czas podczas drugiego przejazdu.

Wielki awans zaliczył Cyprien Sarrazin. Na półmetku był 22. W drugiej odsłonie rywalizacji Francuz okazał się najlepszy. Wyprzedzić go zdołał jedynie Kristoffersen. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Zan Kranjec.

Anze Lanisek i Ema Klinec ze złotymi medalami mistrzostw Słowenii

W latach 2013-2018 slalomy giganty alpejskiego Pucharu Świata w Alta Badia wygrał Marcel Hirscher. W 2019 roku Austriak ogłosił zakończenie kariery.