Maryna Gąsienica-Daniel po raz 1. zdobyła punkty PŚ, Federica Brignone wygrała

Federica Brignone wygrała w Crans-Montana kombinację zaliczaną do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Po raz pierwszy w czołowej trzydziestce zawodów tej rangi uplasowała się Maryna Gąsienica-Daniel.

Trzy pierwsze zawodniczki nie ukończyły rozpoczynającego kombinację supergiganta i postanowiono przeprowadzić rywalizację od początku na zmienionej trasie. Najlepsza w tej części zmagań okazała się Ilka Stuhec. W slalomie Słowenka miała czternasty czas i ostatecznie uplasowała się na drugiej pozycji. Wygrała Federica Brignone. Włoszka po supergigancie zajmowała drugą lokatę. W slalomie uzyskała trzeci rezultat. To dla niej czwarte zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata.

Na trzecim stopniu podium stanęła Michaela Kirchgasser. Czwarta była mistrzyni świata w kombinacji - Wendy Holdener. Po raz pierwszy w czołowej trzydziestce PŚ znalazła się Maryna Gąsienica-Daniel. 23-letnia Polka zdobyła pięć punktów do klasyfikacji generalnej za 26. lokatę. W supergigancie uzyskała 38. czas, a w slalomie - 25. Przed zmaganiami w Szwajcarii najlepszym osiągnięciem Polki było 31. miejsce w zjeździe rozegranym 22 stycznia 2017 roku w Garmisch-Partenkirchen.

Na sobotę zaplanowano supergigant. W niedzielę zostanie rozegrana kolejna kombinacja.