WSbR: Pentus najlepszy w drugim wyścigu

28-letni Estończyk Sten Pentus okazał się najlepszy w niedzielnym wyścigu World Series by Renault na hiszpańskim torze Motorland Aragon. Drugie miejsce zajął Daniel Ricciardo, trzeci był Nathanael Berthon.

Drugi do mety dojechał Czech Jan Charouz, pełniący również funkcję kierowcy rezerwowego Renault, ale po wyścigu został zdyskwalifikowany, bowiem w baku jego bolidu była zbyt mała ilość paliwa.

Punktów nie zdobył zwycięzca z soboty Michaił Aloszyn. Rosjanin był ofiarą zamieszania na pierwszym okrążeniu i spadł na odległą pozycję, po walce awansował na 9 pozycję, które jednak na mecie stracił, bowiem do jego wyniku karnie doliczono 10 sekund za kolizję Julianem LealEm.

W klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie prowadzi Daniel Ricciardo, który w sobotę był trzeci. Druga runda World Series by Renault odbędzie się w dniach 1-2 maja ma belgijskim torze Spa-Francorchamps.

Wyniki 2. wyścigu na Motorland Aragon (26 okrążeń)