MŚ Londyn 2017: Polki odpadły w eliminacjach pchnięcia kulą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tytus Żmijewski / Klaudia Kardasz zdobyła srebrny medal Uniwersjady
PAP / Tytus Żmijewski / Klaudia Kardasz zdobyła srebrny medal Uniwersjady

Chinka Lijiao Gong uzyskała najlepszy rezultat w eliminacjach pchnięcia kulą kobiet. Niestety, przez kwalifikacje nie przebrnęły dwie Polki - Klaudia Kardasz i Paulina Guba.

Klaudia Kardasz w najlepszej próbie uzyskała 17.52 metra. Wicemistrzyni Polski pchnęła zatem na miarę swoich możliwości, ale to jednak nie wystarczyło, aby zająć czołowe miejsce w swojej serii. Zabrakło też sporo (25 centymetrów), żeby awansować za wynik.

Co ciekawe, identyczny wynik uzyskała... Paulina Guba. Utytułowana na arenie krajowej kulomiotka zajęła w grupie B ósmą pozycję. Podobnie jak w przypadku Kardasz, sporo zabrakło, aby zameldować się w finale pchnięcia kulą.

Blisko złamania granicy 19 metrów była Chinka Lijiao Gong. 28-letnia zawodniczka jest jedną z faworytek do złota na mistrzostwach świata w Londynie. W eliminacjach spisała się znakomicie (18.97 m). Warto podkreślić, że dotychczas doświadczona kulomiotka nie zdołała wywalczyć złotego medalu, mimo że aż trzy razy stawała na podium mistrzostw świata. Wcześniej sięgnęła po srebro i dwukrotnie po brąz.