MŚ Londyn 2017: Luvo Manyonga ze złotem w skoku w dal

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/DIEGO AZUBEL
PAP/EPA / PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Reprezentant Republiki Południowej Afryki Luvo Manyonga okazał się najlepszy w finale skoku dal mężczyzn podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Drugie miejsce zajął Amerykanin Jarrion Lawson, a trzecie rodak Manyonga Ruswahl Samaai.

Luvo Manyonga nie rozpoczął zmagań zbyt dobrze. Jego pierwsza próba była spalona, a na prowadzenie wysunął się po bardzo dobrym skoku Jarrion Lawson. Amerykanin już na początku skoczył 8.44 m. i później nie zdołał już poprawić tego rezultatu.

Za to lepiej spisał się zawodnik z RPA. 26-letni skoczek, który w ubiegłym roku zdobył srebro na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, w drugim podejściu wypadł znakomicie i skoczył 8.48 m. Jak się później okazało, był to najlepszy wynik w konkursie.

Trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Londynie zajął drugi z reprezentantów Republiki Południowej Afryki Ruswahl Samaai. 25-letni skoczek pokazał charakter, rzutem na taśmą skacząc 8.32 m, co dało mu brązowy medal.

W finale nie wystąpił żaden Polak. Przez eliminacje nie przebrnął bowiem Tomasz Jaszczuk.