Rekord Polski i srebrny medal. Show Polki na MŚ

Facebook / Na zdjęciu: Wiktoria Gadajska

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata do lat 20 dają nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć wiele pociechy z naszych sportowców. Tym razem błysnęła Wiktoria Gadajska, która w świetnym stylu wywalczyła srebrny medal.

Niedawne igrzyska olimpijskie Paryż 2024 dostarczyły nam wielu rozczarowań. W lekkiej atletyce zdobyliśmy tylko jeden medal. Natalia Kaczmarek zajęła trzecie miejsce w finale biegu na 400 metrów.

Więcej powodów do zadowolenia mamy podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 20. W nocy nasza reprezentacja powiększyła swój dorobek do czterech medali. Stało się tak za sprawą Wiktorii Gadajskiej.

18-letnia biegaczka świetnie się spisała w finale biegu na 400 metrów przez płotki. Metę przekroczyła z czasem 56,87, co oznaczało, że ustanowiła nowy rekord Polski juniorek. Początkowo dawało jej to brązowy medal, ale potem przyszły wspaniałe wieści.

Okazało się, że została zdyskwalifikowana Jasmine Robinson. Amerykanka była szybsza od Gadajskiej, ale jej wynik anulowano. Tym samym złoto zdobyła Meta Tumba (Francja), druga była Polka, a trzecia Hannah van Niekerk (RPA).

Gadajska jest zawodniczką klubu RLTL GGG Radom. Srebrny medal mistrzostw świata to jak na razie jej największy sukces międzynarodowy.

Mamy to! Polak wicemistrzem świata. Kapitalny wynik >>

Po igrzyskach domagał się rewolucji. Zaskakująca odpowiedź polskiej medalistki >>