Doskonałe mistrzostwa dla młodych Polaków. Zobacz tabelę medalową

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / olski Związek Lekkiej Atletyki / Na zdjęciu: polskie sztafety młodzieżowe

Reprezentanci Polski świetnie spisali się podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 18 w Bańskiej Bystrzycy. Oto klasyfikacja medalowa imprezy.

Od piątku do niedzieli młodzi polscy lekkoatleci dostarczyli kibicom wielu pozytywnych emocji podczas mistrzostw Europy do lat 18 w Bańskiej Bystrzycy. Biało-Czerwoni zdobyli w sumie osiem medali, w tym cztery złote.

Po złote medale sięgali: Jakub Rodziak (rzut dyskiem), Stanisław Strzelecki (bieg na 400 m), Anastazja Kuś (bieg na 400 m) oraz sztafeta męska (Nikodem Dymiński, Jakub Foremny, Bartłomiej Adamczyk, Stanisław Strzelecki). Srebro do naszego dorobku dołożyli: Zofia Rojek (bieg przez płotki), Roch Krukowski (rzut oszczepem) i sztafeta żeńska (Oliwia Kasprzak, Aleksandra Jeż, Zofia Tomczyk, Anastazja Kuś), a jedyny brąz wywalczył Łukasz Zaczyk (bieg na 800 m).

Ostatecznie Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Pod tym względem lepsi byli tylko Włosi, którzy zdominowali całą imprezę. W sumie zdobyli 15 medali (siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych).