Niezmordowany Dykes, niezastąpiony Mathews. Anwil wyciągnął trudny mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Kyndall Dykes
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Kyndall Dykes

Wielka dramaturgia i dogrywka w Hali Mistrzów. Anwil Włocławek wrócił z dalekiej podróży i finalnie dopiął swego, pokonując przed własną publicznością PGE Spójnię Stargard 108:97.

"Rottweilery" przechwyciły mecz. W końcówce czwartej kwarty najpierw Jonah Mathews doprowadził do remisu, a potem gospodarze wybronili akcję na zwycięstwo gości.

Mathews zakończył zawody z dorobkiem 33 punktów i pięciu asyst. 23 "oczka" (9/11 z gry) dodał Kyndall Dykes, którego energia ponownie okazała się być nie bez znaczenia.

Anwil przede wszystkim źle wszedł w mecz, bo zaczęło się od 4:14, a pierwszą kwartę goście zakończyli z 12-punktowym prowadzeniem.

Do przerwy włocławian w grze trzymał wspomniany już Mathews, który schodząc do szatni miał na swoim koncie już 17 "oczek". Nadal to jednak gracze Spójni byli z przodu.

Po zmianie stron do ataku ruszył z kolei Dykes. To on okazał się kluczową postacią dla pogoni "Rottweilerów" za sukcesem. Dał swojej drużynie potrzebną energię oraz kończył wszystko, co brał na siebie.

"Coś" dała w końcu też defensywa, a po "trójkach" Macieja Bojanowskiego i Luka Petraska Anwil najpierw doprowadził do remisu, a po chwili objął prowadzenie 84:83. Do końca czwartej kwarty trwała wymiana ciosów, ale 40 minut okazało się za mało, żeby wyłonić zwycięzcę.

W dodatkowych minutach Anwil szybko przechylił szalę na swoją korzyść, bo zdobył pierwszych 14 punktów w tej części. Goście nie mieli już jak wrócić do gry.

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 108:97 (16:28, 29:24, 26:25, 19:13, d. 18:7)

Anwil: Jonah Mathews 33, Kyndall Dykes 23, Luke Petrasek 17, James Bell 12, Ziga Dimec 10, Kamil Łączyński 7, Maciej Bojanowski 6, Michał Nowakowski 0, Sebastian Kowalczyk 0, Szymon Szewczyk 0, Marcin Woroniecki 0.

Spójnia: Admon Gilder 25, Baylee Steele 16, Justin Gray 13, Daniel Szymkiewicz 11, Kerron Johnson 9, Nick Spires 8, Tomasz Śnieg 8, Kacper Młynarski 7.