Dramatyczna końcówka w meczu Suzuki I ligi. Weteran dał zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  Dariusz Błażejowski / Na zdjęciu: Dariusz Oczkowicz
Materiały prasowe / Dariusz Błażejowski / Na zdjęciu: Dariusz Oczkowicz

Prowadzili niemal przez cały mecz. Mieli nawet 15 punktów przewagi, ale nie uniknęli nerwowej końcówki. Koszykarze Miasta Szkła Krosno w zaległym meczu 20. kolejki Suzuki I ligi wygrali na wyjeździe z TBS Śląskiem II Wrocław 83:82.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Miasta Szkła. Goście mieli nawet 13 punktów przewagi (24:11), a po 10 minutach prowadzili 27:16. Przede wszystkim byli zdecydowanie skuteczniejsi. Trafili 12/16 prób z gry, a TBS Śląsk 4/14. W kolejnej odsłonie gospodarze mieli kilka zrywów, ale nie odrobili zbyt wielu strat. "Trójka" Aleksandra Leńczuka sprawiła, że po 20 minutach przegrywali 35:45.

Druga połowa dostarczyła zdecydowanie większych emocji. Początkowo krośnianie uciekli na 15 punktów (52:37), ale od tego momentu do głosu doszli wrocławianie. Serią siedmiu punktów ruszyli w mozolny pościg. Na początku czwartej kwarty wyszli na prowadzenie 69:68 i od tego momentu trwała już wyrównana walka.

Przyjezdni jeszcze raz byli blisko zwycięstwa (75:71). Później swoją szansę mieli gospodarze, bo po wsadzie Jana Wójcika (14 punktów i osiem zbiórek) wygrywali 80:77. W końcówce prowadzenie zmieniało się jeszcze kilka razy, ale ostatnie słowo należało do najbardziej doświadczonego Dariusza Oczkowicza. Jego rzut rozstrzygnął losy meczu. TBS Śląsk miał jeszcze jedną akcję, ale rzut Kacpra Gordona zablokował Sebastian Rompa.

TBS Śląsk miał dwóch najlepszych strzelców w tym meczu. Kacper Marchewka zdobył 21 punktów, a Kacper Gordon do 19 "oczek" dodał dziewięć asyst. Dla Miasta Szkła 17 punktów, sześć zbiórek i pięć asyst uzyskał Roman Janik. Damian Ciesielski dołożył 16, a bohater kluczowej akcji Dariusz Oczkowicz 14 punktów. Na początku główną opcją w ataku był Sebastian Rompa - 12 punktów i dziewięć zbiórek.

Miasto Szkła popełniło 19 strat przy tylko 13 TBS Śląska. Gospodarze mieli więcej zbiórek (37:33) i skuteczniej wykonywali rzuty wolne. Obie drużyny trafiły po siedem "trójek", ale goście potrzebowali do tego 15, a ich rywale 23 prób. Warto odnotować, że krośnianie zagrali w siedmiu. W składzie byli jeszcze między innymi Julian Jasiński i Szymon Szymański, ale oni nie pojawili się na parkiecie. Pomimo tak okrojonej rotacji przyjezdni zdołali odnieść zwycięstwo.

TBS Śląsk II Wrocław - Miasto Szkła Krosno 82:83 (16:27, 19:18, 26:21, 21:17)

TBS Śląsk II: Marchewka 21, Gordon 19, Wójcik 14, Leńczuk 10, Bożenko 8, Zagórski 7, Walski 3, Bereszyński 0, Siembiga 0.

Miasto Szkła: Janik 17, Ciesielski 16, Oczkowicz 14, Rompa 12, Sobiech 11, Zaguła 10, Dawdo 3.